Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Uwaga na oblodzenie i opady śniegu

Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzegają przed opadami śniegu oraz oblodzeniem. Ostrzeżenie obowiązuje do niedzieli, 3 kwietnia, do godz. 9.00. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności!

Ostrzeżenie pogodowe
Fot. krakow.pl

W ostrzeżeniu IMGW synoptycy prognozują opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 15 cm.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 18.00, w sobotę, 2 kwietnia do godz. 9.00 w niedzielę, 3 kwietnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc. Stopień zagrożenia wynosi 1.

Prognozuje się jednocześnie zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna do -3°C, zaś temperatura minimalna przy gruncie około -5°C. Ostrzeżenie przed oblodzeniami obowiązuje do godz. 9.00 rano, 3 kwietnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc. Stopień zagrożenia wynosi 1.

Mieszkańcy mogą przesyłać zgłoszenia o oblodzeniu i opadach, konieczności odśnieżania ulic i chodników bezpośrednio na adres e-mail: interwencje24h@mpo.krakow.pl. Dyspozytorzy przyjmują zgłoszenia także telefonicznie: 12 646 23 61.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-04-02
Data aktualizacji: 2022-04-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź