Ekologia rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko”

1 maja wystartowała szósta już edycja rowerowej kampanii „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko”, organizowanej przez Urząd Miasta Krakowa. Wspólnie z pracodawcami chcemy w jej ramach zachęcać krakowskich i podkrakowskich pracowników do jak najczęstszego korzystania z rowerów podczas codziennych podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów.

Fot. unsplash.com

Akcja co roku nakłania blisko co piątego kierowcę do zamiany samochodu na rower w dojazdach do pracy. W ubiegłym roku ponad połowę uczestników kampanii wspólna rywalizacja zmotywowała do korzystania z rowerów także przy okazji innych podróży. Przynajmniej na takie efekty liczymy i w tym roku, a jest on rekordowy – do kampanii przyjęliśmy już 211 pracodawców, a zainteresowanych pracodawców jest jeszcze więcej!

Przypomnijmy, że na najaktywniejszych rowerzystów czekają co miesiąc atrakcyjne upominki. Jednak, co najistotniejsze, najlepszymi nagrodami dla wszystkich jest zdrowie, dodatkowy czas wolny (rower jest w większości przypadków najszybszym środkiem transportu w mieście przy podróży liczonej „od drzwi do drzwi”), świetna kondycja, wysportowana sylwetka i mnóstwo codziennej przyjemności, jaka daje „rowerowa wolność”.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-03-28
Data aktualizacji: 2022-05-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź