Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

II Ogólnopolski Turniej Tańca „Chyże nóżki”

Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego przy ul. Beskidzkiej wraz z Młodzieżowym Domem Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta zachęcały do wzięcia udziału w finale drugiej edycji konkursu tanecznego „Chyże nóżki”. W zeszłym roku, choć konkurs odbył się w formie online, cieszył się ogromną popularnością. Wzięło w nim udział 600 uczestników - zespoły i soliści. W tym roku odbywał się stacjonarnie. Dziś, 27 marca w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Reymonta 18.

Fot. materiały prasowe

Uczestnikami II Ogólnopolskiego Konkursu Tańca „Chyże nóżki” były formacje taneczne działające w ośrodkach kultury, klubach tańca, szkołach oraz innych placówkach kulturalno-oświatowych. Do konkursu zgłoszonych zostało 60 zespołów z całej Polski, łącznie około 900 uczestników (dzieci i młodzież). Uczestnicy zmierzyli się w dwóch kategoria tanecznych. 26 marca odbył się taniec nowoczesny (Disco Dance, Hip-Hop, Show Dance). 27 marca uczestnicy zmierzyli się w tańcu współczesny (Jazz, Modern, Contemporary).

Celem konkursu było nie tylko wyłonienie najlepszych tancerzy z zespołów tanecznych ośrodków kultury, szkół, stowarzyszeń, klubów z całej Polski, ale także aktywizacja i integracja środowiska tanecznego oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa fair-play.

Dla najlepszych formacji turnieju w każdym bloku tematycznym zostały przyznane nagrody pieniężne, w tym Grand Prix w wysokości 700 zł, a także Puchar Prezydenta Miasta Krakowa dla formacji, która pokonała najdłuższą drogę do Krakowa.

Harmonogram występów zespołów:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-03-21
Data aktualizacji: 2022-03-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź