Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Za nami rodzinny piknik w ICE Kraków

Wczoraj, 19 marca przestrzeń Centrum Kongresowego ICE Kraków ponownie zamieniła się w wielki plac zabaw. Otworzyła się nie tylko na dzieci z Krakowa i okolicznych miejscowości, ale też na najmłodszych gości przybyłych z Ukrainy. Pięć godzin wyśmienitej zabawy było doskonałym pretekstem do wspólnego wyjścia i odpoczynku w bezpiecznym miejscu.

Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe

Od godz. 10.00 do 15.00 na uczestników czekały wyjątkowe atrakcje. ICE Kraków zamienił się w ogromny, trzypoziomowy plac zabaw. Na swojej drodze mali odkrywcy napotkali tor przeszkód i wielkoformatowe puzzle z mapą Krakowa, wzięli udział w warsztatach naukowych przygotowanych przez FabLab Małopolska, warsztatach tanecznych, pokazach oraz warsztatach designu, a także w zajęciach teatralnych i kreatywnej nauce języka polskiego.

Ponadto swoją obecność w najbliższą sobotę potwierdzili superbohaterowie, którzy na co dzień pilnują porządku w Gotham City oraz walczą ze złem w ramach Ligii Sprawiedliwości.

– Dzień dobry ICE Kraków to jedna z najważniejszych imprez społecznych realizowanych przez KBF. Co kwartał ICE Kraków odwiedzało ponad 1500 osób – mówi Magdalena Doksa-Tverberg, dyrektorka KBF – Bardzo się cieszymy, że na tę wyjątkową edycję mogliśmy zaprosić także nowych mieszkańców Krakowa, przybyłych z Ukrainy. Zależy nam, aby najmłodsi mogli aktywnie spędzić czas w bezpiecznym i atrakcyjnym miejscu – dodaje.

Dla nastoletnich uczestników przewidziane były warsztaty teatralne, taneczne czy plastyczne, uzyskali oni także praktyczne informacje na temat życia w Krakowie oraz garść porad dotyczących polskich i krakowskich szkół.

Przed wejściem do ICE Kraków pojawiła się „słodka ciężarówka”, wypełniona atrakcjami i słodyczami przygotowanymi przez naszego partnera Wawel SA. Były również specjalne stoiska dla rodziców, którzy na miejscu uzyskali niezbędne i praktyczne informacje związane z pobytem w naszym mieście.

Spotkanie tradycyjnie urozmaiciły projekcje filmu niespodzianki, w sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego, zaplanowane w dwóch turach: o godz. 10.00 oraz o godz. 13.00.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-03-14
Data aktualizacji: 2022-03-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź