Klimat rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wracają zajęcia edukacyjne dla seniorów „Zmiany klimatu od podstaw”

Uczestnicy spotkań „Zmiany klimatu od podstaw” będą mieli okazję dowiedzieć się, jaka jest różnica między klimatem a pogodą, skąd się biorą zmiany klimatu, co powoduje globalne ocieplenie i jak powstają gazy cieplarniane oraz jak możemy się chronić przez negatywnymi skutkami zmian klimatycznych.

Centrum Aktywności Seniorów
Fot. dlaseniora.krakow.pl

Pierwsze po przerwie spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 21 marca, o godz. 14.00. Będzie skierowane do Seniorów Bronowickiego Centrum Aktywności Seniorów. Odbędzie się w formule online na platformie ZOOM.

Spotkania będą też okazją do dyskusji na temat indywidulanych wyborów i wpływie, jaki może mieć każdy z nas realizując działania na rzecz klimatu: podejmując rozsądne decyzje zakupowe, oszczędnie gospodarując wodą i energią, segregując odpady czy wreszcie angażując się w proekologiczne inicjatywy lokalnych społeczności, jak np. zakładanie ogrodów społecznych lub sadzenie drzew. Zajęcia poprowadzą doradcy do sprawa klimatu i środowiska.

Kolejne zaplanowane spotkania odbędą się w formie stacjonarnej.

Plan kolejnych spotkań:

  • 22 kwietnia, godz. 10.00 – CAS Optymista,
  • 9 maja, godz. 16.30 – CAS Nestor Spot Długa (zajęcia stacjonarne dla seniorów i młodzieży),
  • 16 maja godz. 10.30 – CAS Kazimierz, Krakowskie Stowarzyszenie Chór „Hejnał”.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zajęciach prosimy o bezpośredni kontakt z wybranym centrum w celu rezerwacji miejsca. Listę krakowskich Centrów Aktywności Seniora wraz z adresami i danymi kontaktowymi, można pobrać TUTAJ.

Zajęcia są realizowane w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii”.

pokaż metkę
Autor:
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-03-14
Data aktualizacji: 2022-03-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź