Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowy dyrektor Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

Rozstrzygnięto konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie. Został nim Jarosław Klaś. Nowy dyrektor zostanie powołany od 1 października.

Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie
Fot. materiały prasowe

Do ogłoszonego w grudniu 2021 r. konkursu wpłynęły dwie oferty. Komisja konkursowa na stanowisko dyrektora miejskiej instytucji kultury wybrała Jarosława Klasia. Jarosław Klaś ma długoletnie doświadczenie w pracy w obszarze kultury, ukończył studia i szkolenia z zarządzania kulturą oraz studia doktoranckie z zarządzania. Bardzo dobrze zna także sam Ośrodek im. Cypriana Kamila Norwida, gdzie pracuje od siedmiu lat. Z powodzeniem zrealizował tu różnorodne projekty kulturalne eksponujące znajomość dziedzictwa kulturowego Nowej Huty i jej krajobrazu kulturowego. W ocenie komisji konkursowej zaproponowany przez nowego dyrektora plan rozwoju instytucji gwarantuje ośrodkowi  prawidłowe i dynamiczne funkcjonowanie oraz rozwój.

Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida jest miejską instytucją kultury, która towarzyszy Nowej Hucie i jej mieszkańcom niemal od powstania dzielnicy. Swoimi działaniami inspiruje, wzmacnia potencjał i wzajemne więzi nowohucian oraz poczucie odpowiedzialności za miejsce, w którym żyją. Oferta instytucji powstaje przy współpracy i w oparciu o potrzeby społeczności lokalnej, a podejmowane działania są nastawione na animację środowiska lokalnego i edukację kulturalną.

Wielokierunkowa działalność na terenie Nowej Huty ma na celu pozyskiwanie i przygotowanie osób i grup do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Ośrodek włącza się w procesy związane z rewitalizacją, dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym, a także tożsamością Nowej Huty, wzmocnieniem potencjału społecznego i partnerskim rozwojem środowiska lokalnego. Realizuje też projekty o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym, współpracując z licznymi partnerami i organizacjami pozarządowymi.

Ośrodek prowadzi działalność w trzech lokalizacjach: 

  • os. Górali 5 – tu działają: Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa z Pracownią Animacji Ekologicznej, Galeria Huta Sztuki, Biblioteka Główna, Kino Studyjne Sfinks, które jest producentem Nowohuckiej Kroniki Filmowej, 
  • os. Górali 4: Klub ARTzona z Pracownią Wolontariatu i Pracownią Praktyk Edukacyjnych i Rozwojowych – Przestrzeń Inspiracji,
  • os. Złotego Wieku 14, gdzie działa Klub Kuźnia z Biblioteką. Dodatkowe informacje o Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida można znaleźć tutaj.
pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-02-28
Data aktualizacji: 2022-02-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź