Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie, sprawdź co się będzie działo

Ferie w Krakowie dobiegają końca, co nie znaczy, że w mieście zabraknie pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Wśród nich znajdą się ciekawostki dla melomanów, miłośników teatru i sztuki. Dziś, każdy będzie mógł pomóc w ramach 30. już finału WOŚP. Do wylicytowania m.in. replika dzwonu Zygmunt! Spędź weekend w naszym mieście.

Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Kraków gra z WOŚP

Replika dzwonu Zygmunt na licytacji WOŚP

Na licytację w ramach tegorocznego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i dyrektor Muzeum Inżynierii Miejskiej Piotr Gój przekazali wyjątkowo okazały przedmiot – replikę Zygmunta przygotowaną z okazji jubileuszu 500-lecia dzwonu. Razem z WOŚP grają też miejskie instytucje kultury i Urząd Miasta Krakowa. Dziś, 30 stycznia cały Kraków stanie się wielką sceną 30. finału WOŚP. Link do licytacji dzwonu tutaj.

Propozycje miejskich instytucji kultury tutaj.

Zostań reporterem telewizji.kraków.pl na jeden dzień

Interesujesz się szeroko pojętą tematyką miejską? Nie wyobrażasz sobie porannej kawy bez najnowszych informacji z naszego miasta? Jeżeli tak – ta aukcja jest idealna dla Ciebie! Tym razem, dzięki aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poza czytaniem wiadomości będziesz mógł się przekonać jak powstają newsy, które do Ciebie trafiają! Zapraszamy do licytacji, do której link można znaleźć tutaj.

Wylicytuj Krakowską Wyprawkę

Krakowska Wyprawka to zestaw upominków przekazywanych nowo narodzonym mieszkańcom, którego nie można nigdzie kupić. Teraz, w związku z 30. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można je jednak wylicytować. Na nowych właścicieli czekają dwa komplety Krakowskiej Wyprawki.

Linki do licytacji: pierwszy komplet tutaj, drugi komplet tutaj.

Koszulka Bartosza Kurka, piłka z podpisami siatkarzy...

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ponownie gra dla fundacji przekazując na licytację do krakowskiego sztabu WOŚP wyjątkowe gadżety z autografami polskich sportowców oraz trzy wyjątkowe numery biegów wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2022. Sprawdź co można wylicytować i kliknij tutaj.

Zimowy Kraków

Gdzie na lodowisko?

  • Lodowisko NCK, al. Jana Pawła II 232
  • TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7
  • Lodowisko Cracovii, ul. Siedleckiego 7
  • Lodowisko Ice Park Kraków, park im. Jordana przy ul. Reymonta
  • Lodowisko na placu Nowaka-Jeziorańskiego
  • Lodowisko Daisy, ul. Morelowa 26a
  • Lodowisko Origo Kraków, Miasteczko AGH – korty tenisowe, ul. Rostafińskiego

Klinika zabawek na Wesołej

„Klinika zabawek” to organizowana przez Muzeum Zabawek wystawa o naprawianiu, przywracaniu świetności, o rozpadzie i drugim życiu. Tytułowa „klinika” nawiązuje do historii miejsca – poszpitalnej dzielnicy Wesoła, która zmienia się w nową enklawę rekreacyjno-kulturalną Krakowa. Wystawę można oglądać do 27 lutego.

Godziny otwarcia dla zwiedzających indywidualnie:
- wtorek, środa, piątek: 17.00–19.00 (ostatnie wejście o godzinie 18.30)
- sobota: 15.00–18.00 (ostatnie wejście o godzinie 17.30)
- niedziela: 11.00–14.00.

Dodatkowe informacje tutaj.

Zobacz najlepsze filmy 2021 w Kinie Pod Baranami

Znane są już wyniki głosowania widzów Kina Pod Baranami na najlepsze filmy 2021 roku. Pierwsze trzy miejsca w rankingu zajęły: oscarowe „Na rauszu” Thomasa Vinterberga, przewrotna „Obiecująca. Młoda. Kobieta.” w reżyserii Emerald Fennell oraz widowiskowa „Diuna” Denisa Villeneuve’a. Wybrane przez widzów tytuły powrócą do Kina Pod Baranami w dniach 28 stycznia-3 lutego. Zestaw uzupełniają filmy, które zajęły wysokie pozycje w rankingu przygotowanym przez zespół kina. Ranking najlepszych filmów i program seansów znajdziesz na stronie kina.

Poznaj twórczość graficzną J. Lelewela w MNK

Wystawa, wpisująca się w Rok Romantyzmu, który teraz obchodzimy, prezentuje twórczość graficzną Joachima Lelewela. Powszechnie znany jako historyk, profesor uniwersytetów w Wilnie i Warszawie, polityk okresu powstania listopadowego oraz działacz emigracyjny, stworzył również pionierskie publikacje z dziedziny historii polskiej i powszechnej, dziejów piśmiennictwa i księgarstwa w Polsce oraz historii kartografii i numizmatyki starożytnej i średniowiecznej. Pokaz dostępny będzie dla zwiedzających od 28 stycznia, w oddziale MNK w Sukiennicach.

„Twój Kraków” – spaceruj i fotografuj z nami!

Kontynuujemy bezpłatne wycieczki po Krakowie organizowane w ramach projektu Tourism - friendly Cities w programie URBACT III. Tym razem zapraszamy na spacery tematyczne, których bohaterami będą zwierzęta w sztuce i architekturze Krakowa oraz rzeźba współczesna w parku Krakowskim. Spacer odbędzie się niedzielę. Szczegóły i zapisy tutaj.

Wygraj weekend w Gdyni!

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, a ta w Gdyni jest szczególnie magiczna. Przekonać się o tym można odwiedzając miasto „z morza i marzeń” poza sezonem. Chętni na taką wycieczkę mogą wziąć udział w kolejnym konkursie organizowanym w ramach kampanii „Odetchnij w Gdyni”. Czekają atrakcyjne nagrody! Zgłoszenia można przesyłać tylko do dziś, 30 stycznia. 1 lutego zostaną ogłoszone wyniki. Ważne! Konkurs skierowany jest tylko do mieszkańców Krakowa. Informacje o konkursie znajdziesz tutaj.

Gwiazdy z Sinfoniettą: Ramón Ortega Quero

Na kartach historii muzyki, obok nazwisk wybitnych twórców i kompozycji powszechnie znanych, wciąż można znaleźć muzykę wykonywaną zbyt rzadko i postaci skryte w cieniu zapomnienia. W ramach cyklu „Gwiazdy z Sinfoniettą" dziś o 18.00 usłyszymy wyjątkowy koncert, którego jednym z bohaterów będzie oboista – Ramón Ortega Quero.

Foto Update i Muzealne Vademecum. Nowości w MuFo

Przed nami kolejne spotkania z cyklu Foto Update – rozmów z profesjonalistami i profesjonalistkami, którzy trzymają rękę na pulsie współczesnych zjawisk w fotografii. Natomiast w ramach cyklu Muzealne Vademecum MuFo uchyli wnętrza ciemni fotograficznej, by odkryć jej tajemnice. Szczegóły tutaj.

Narysuj ulubione zwierzę z bajki i wygraj pluszaka oraz bilety do kina

Do poniedziałku, 31 stycznia trwa konkurs dla dzieci organizowany przez Bibliotekę Kraków. Wystarczy narysować ulubione zwierzę z bajki. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Do wygrania pluszowe wilczki oraz podwójne bilety do kina na film dla dzieci „Wiki i jej sekret”. Więcej tutaj.

Wybierz się na spacer wokół szopki

Do 31 stycznia szopki będzie można oglądać na krakowskich placach i w parkach, w witrynach sklepów, hoteli i restauracji, w galeriach handlowych.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-28
Data aktualizacji: 2022-01-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź