Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kto Cię wkręcił w kulturę? Wybieramy Animatora Roku 2021!

Jeśli uczestniczyłeś w ostatnich latach w ciekawych zajęciach z zakresu animacji lub edukacji kulturowej (cyklicznie lub jednorazowo), jeśli zachwyciła Cię forma pracy z grupą, nowe podejście do tematu, kreatywność w działaniu lub efekty pracy... Jeśli zostałeś pozytywnie zakręcony, zainspirowany do własnych poszukiwań, zgłoś prowadzącą lub prowadzącego zajęcia do konkursu Animator Roku! Na zgłoszenia czekamy tylko do dziś, 28 lutego.

Fot. pixabay.com

Jeśli jesteś rodzicem i Twoje dziecko uczestniczyło w ciekawych zajęciach z zakresu animacji lub edukacji kulturowej (cyklicznie lub jednorazowo)... Jeśli widzisz, że Twojemu dziecku spodobały się zajęcia, z radością o nich opowiada, chętnie w nich uczestniczy lub żałuje, że odbyły się tylko raz... Zgłoś prowadzącego zajęcia do konkursu Animator Roku!

Nagroda Animatora Roku to wyróżnienie dla najlepszych krakowskich edukatorów i animatorów kultury. To także nagroda dla podmiotów szczególnie wyróżniających się w działaniach na rzecz animacji i edukacji kulturowej.

Celem konkursu jest docenienie pracy tych, których uważamy za najlepszych przewodników po świecie kultury – najchętniej uczestniczymy w proponowanych przez nich projektach, programach i wydarzeniach. To oni sprawiają, że kultura nas porusza, jest „O!żywcza”, dodaje nam skrzydeł do działania i wymiany myśli. To oni najszerzej otwierają nam okna na świat – świat sztuki i życia, rozbudzają nasze emocje i zainteresowania kulturą w jej różnych aspektach.

Nagroda stanowi także formę upowszechniania wiedzy o efektach ich działań, a także promocję najatrakcyjniejszych, nowoczesnych form pracy w zakresie animacji i edukacji kulturowej.

Czekamy na zgłoszenia kandydatów w dwóch kategoriach:

  1. osoby fizyczne – edukatorzy, animatorzy kultury – ci, których działania w obszarze animacji i edukacji kulturowej oraz upowszechniania kultury w istotny sposób wyróżniają się na tle innych,
  2. podmioty działające w obszarze kultury, wyróżniające się w działaniach na rzecz animacji i edukacji kulturowej oraz upowszechniania kultury (np. organizacje pozarządowe, instytucje kultury, placówki oświatowe, przedsiębiorcy zaangażowani w działania na rzecz animacji i edukacji kulturowej).

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody finansowe. Łączna pula środków dla laureatów nagrodzonych w kategorii „osoba fizyczna” to 30 000 złotych brutto, zaś nagroda dla podmiotu działającego w sferze kultury to 20 000 zł brutto.

W 2022 roku składane wnioski powinny dotyczyć działań zrealizowanych w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 30 czerwca 2021 roku.

Formularze wniosków o nagrodę można pobrać ze strony Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa

Wyboru laureatów dokona powołana przez prezydenta Krakowa komisja konkursowa z udziałem przedstawicieli środowiska krakowskich animatorów i edukatorów kultury oraz ekspertów w dziedzinie animacji i edukacji kulturowej.

Zgłoszenia można składać:

  • drogą pocztową na adres: Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, ul. Wielopole 17a, 31-072 Kraków, z dopiskiem na kopercie „Animator Roku” (o przyjęciu decyduje data stempla pocztowego)
  • drogą mailową na adres: edukacja.kulturowa@um.krakow.pl
  • osobiście: w Kancelarii Magistratu Urzędu Miasta Krakowa, plac Wszystkich Świętych 3-4.

Na zgłoszenia czekamy tylko do dziś, 28 lutego.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 12 616 19 17.

Regulamin konkursu: Załącznik do Uchwałą Nr LXVIII/1954/21 Rady Miasta Krakowa z 6 października 2021 roku w sprawie ustanowienia nagrody Miasta Krakowa „Animator Roku”.

Uchwała - Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK

Organizatorem konkursu o nagrodę Miasta Krakowa „Animator Roku” jest Gmina Miejska Kraków.

Nagroda stanowi realizację „Strategii rozwoju Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030” [Cel operacyjny III.2 – Wysokie kompetencje kulturalne mieszkańców] oraz Programu rozwoju kultury w Krakowie do roku 2030 [cel I.6.2 pkt 2 – stymulowanie aktywności oraz indywidualnego rozwoju animatorów kultury].

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-28
Data aktualizacji: 2022-02-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź