Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków promuje zdrowie publiczne

Kraków jako członek organizacji Stowarzyszenie Zdrowych Miast Polskich w ramach porozumienia z Uniwersytetem Jagiellońskim i Instytutem Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM uczestniczy w europejskiej akcji promowania zdrowia publicznego This is Public Health (To jest zdrowie publiczne).

Fot. thisispublichealth.org

„This is Public Health – Global” („To jest Zdrowie Publiczne – Akcja światowa”) to międzynarodowa akcja, której celem jest zwiększenie świadomości na temat zdrowia publicznego i jego wpływu na życie.

Zdrowie publiczne ma na celu zapobieganie chorobom, przedłużanie życia i poprawę jego jakości. Jednak inaczej niż medycyna, nie skupia się na leczeniu chorób czy urazów pojedynczych osób. Zajmuje się natomiast zapobieganiem im w wymiarze szerszym – społecznym i środowiskowym.

Instytut Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum bierze udział już w kolejnej edycji.

przegląd

W ramach „This is Public Health – Global” przygotowano materiały ukazujące zdrowie publiczne od praktycznej strony. Co tydzień aż do marca w mediach społecznościowych Instytutu Zdrowia Publicznego będzie ukazywał się przegląd miast, dzięki któremu będzie można poznać działalność samorządów w zakresie zdrowia publicznego. Kampania powstała dzięki współpracy Instytut Zdrowia Publicznego WNZ UJ CM i Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich.

Kraków jako jedno z wyróżniających się miast stowarzyszenia już jest obecny na stronach mediów społecznościowych partnerów. Został przedstawiony jako przykład przeprowadzenia akcji szczepień.

Dodatkowo na kanale YT Instytutu Zdrowia Publicznego co dwa tygodnie będą pojawiać się filmy poruszające tematy z zakresu zdrowia publicznego, takie jak COVID-19 czy grypa.

Materiały publikowane są zarówno w języku polskim jak i angielskim.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-26
Data aktualizacji: 2022-02-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź