Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

  Przyjedź do Krakowa – rekomenduje ranking TripAdvisor!

  Londyn, Kreta, Rzym... a także Kraków! Nasze miasto ponownie znalazło się wśród najpopularniejszych europejskich kierunków podróży w 2022 r. Tak wynika z najnowszego rankingu Travellers' Choice 2022, organizowanego przez uznany na świecie serwis TripAdvisor.

  Fot. Bogusław Świerzowski/Krakow.pl

  TripAdvisor to jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych dla miłośników podróży z całego świata. To tutaj właśnie można znaleźć rekomendacje turystów, które pomagają wybrać kierunek wycieczki i poznać największe atrakcje w wybranym miejscu. Opinie dotyczą hoteli, restauracji, zabytków, plaż czy górskich widoków. Na podstawie recenzji podróżników co roku w serwisie powstają rankingi najciekawszych do odwiedzenia zakątków globu. Jakie kierunki uznano za najpopularniejsze w tym roku?

  Travellers' Choice 2022 – Popular Destinations – Europe

  Numerem jeden w Europie okazał się Londyn, na drugim miejscu grecka wyspa Kreta, a na trzecim Rzym. Lista obejmuje 25 pozycji, a na 24. miejscu znalazł się Kraków, jako jedyne polskie miasto w rankingu.

  Dlaczego turyści wybierają Kraków?

  Wawel, Rynek Główny, kościół Mariacki i Kazimierz to tylko niektóre z najciekawszych według turystów obiektów, które warto tu zobaczyć. To miejsce ukazujące unikatowe dziedzictwo, bogactwo historii i architektury. TripAdvisor docenia miasto także za walory gastronomiczne, podkreślając, że w 2019 r. Kraków otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej (European Capital of Gastronomic Culture).

  Miasto festiwali

  Według opinii popularnego serwisu, Kraków to również miejsce, w którym co roku odbywa się ok. 100 festiwali i innych wydarzeń o charakterze międzynarodowym. To niewątpliwie jeden z największych atutów, wpływających na atrakcyjność spędzanego tu urlopu.

  pokaż metkę
  Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
  Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
  Data publikacji: 2022-01-26
  Data aktualizacji: 2022-01-29
  Powrót

  Zobacz także

  Znajdź