Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Koniec robót na ul. Kostaneckiego

28 stycznia przywrócony został ruch na ul. Kostaneckiego. Oznacza to, że zakończyła się kompleksowa przebudowa jednej z ulic dojazdowych do placówek szpitalnych w Prokocimiu.

Fot. Zarzą Inwestycji Miejskich w Krakowie

Przypomnijmy, że roboty związane z przebudową ul. Kostaneckiego na odcinku od ul. Wielickiej do ul. Medycznej trwały od marca zeszłego roku. W ramach zadania zostały wymienione instalacje podziemne, przebudowane chodniki, a po stronie zachodniej powstała ścieżka rowerowa. Pas drogi został poszerzony, aby umożliwić powstanie drogi dla karetek i komunikacji autobusowej. Ułożono nową nawierzchnię asfaltową, a wszystkie przejścia dla pieszych zostały doświetlone w celu poprawy bezpieczeństwa. W ramach zadania przewidziano też nasadzenia ponad 3 tys. krzewów róż oraz łącznie 30 drzew.

Wykonawcą zadania była firma Colas Polska sp. z o.o. Wartość kontraktu to niecałe 6 mln zł.

Przebudowa ul. Kostaneckiego to pierwszy z etapów modernizacji układu drogowego w Prokocimiu w rejonie placówek szpitalnych. Latem ubiegłego roku rozpoczęło się drugie z zadań – rozbudowa ulic Jakubowskiego i dr Marii Orwid. Przez pierwsze miesiące wykonawca – firma Berger Bau Polska sp. z o.o. – prowadził roboty przekładkowe w pasie zieleni i na chodniku. W lutym rozpocznie prace z zajęciem części jezdni, co spowoduje zmiany w organizacji ruchu. Będziemy o nich informować w odrębnym komunikacie.

Ten etap modernizacji dróg dojazdowych do placówek szpitalnych ma się zakończyć w drugiej połowie tego roku. W ramach inwestycji powstaną trzy ronda, wybudowane będą chodniki po obu stronach, uporządkowana kwestia parkowania, przebudowane będzie skrzyżowanie ul. dr Marii Orwid z ul. Wielicką, wraz z budową lewoskrętu w stronę centrum. Powiększona zostanie też pętla autobusowa, co umożliwi realizację większej liczby kursów. Koszt zadania to około 10,3 mln zł.

Zmiany w komunikacji miejskiej:

Od soboty, 29 stycznia, linie autobusowe nr 144, 163, 183 i 204 zostaną przywrócone na swoje stałe trasy w tym rejonie miasta. Rozkłady jazdy zostaną zmienione.

Uwaga! W pierwszej połowie lutego planowane jest wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Jakubowskiego, w związku z czym trasy powyższych linii w tym rejonie ponownie ulegną zmianie. Szczegółowe informacje zostaną podane odrębnym komunikatem.

ADRES: ul. Kostaneckiego, Kraków
pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-25
Data aktualizacji: 2022-01-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź