Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Filia Biblioteki Kraków na os. Widok otwarta po remoncie

Powiększona przestrzeń biblioteczna, kącik dla najmłodszych czytelników oraz miejsce na organizację lekcji bibliotecznych, warsztatów i kameralnych spotkań, a poza tym nowe oświetlenie i sprzęt komputerowy – odnowiona filia Biblioteki Kraków, zlokalizowana na os. Widok przy ul. Na Błonie 13d, ponownie zaprasza czytelników.

Fot. materiały prasowe

Po remoncie przestrzeń biblioteczna filii nr 24 powiększyła się o jedną trzecią. Pozwoliło to na zmianę sposobu rozmieszczenia księgozbioru i wydzielenie części filii dla dzieci i młodzieży, gdzie urządzony został kącik dla najmłodszych czytelników. Wygospodarowano również miejsce na organizację lekcji bibliotecznych, warsztatów i spotkania dla niewielkiej liczby czytelników.

 

Prace remontowe, obejmujące adaptację nowego pomieszczenia, odnowienie dotychczasowej siedziby, położenie nowej posadzki, urządzenie zaplecza socjalno-biurowego, wymianę oświetlenia oraz zakup nowych mebli, sprzętu komputerowego i audiowizualnego, kosztowały ok. 240 000 zł. Środki finansowe na ten cel zostały przekazane z budżetu miasta.

Biblioteka na os. Widok działa od dwudziestu pięciu lat i od początku mieści się w Klubie Osiedlowym „Jordanówka” przy ul. Na Błonie 13d. Klub należy do Spółdzielni Mieszkaniowej „Widok”, która w ubiegłym roku udostępniła na cele biblioteczne dodatkowe pomieszczenie. Od 2017 roku filia przy ul. Na Błonie 13d znajduje się w strukturze Biblioteki Kraków.

Filia nr 24 na os. Widok jest otwarta w następujące dni: poniedziałek, środa, piątek, godz. 12.00–19.00; wtorek, godz. 8.30–15.30; czwartek, godz. 12.00–15.30. Przerwy o godz. 11.30–12.00 oraz 15.30–16.00. Wejście jest przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.


Biblioteka Kraków przygotowuje się do otwarcia kolejnych, obecnie remontowanych placówek: pod koniec lutego – filii nr 33 przy ul. Zakopiańskiej 103, a w kwietniu filii – nr 40 przy ul. Łużyckiej 55. Dodatkowe informacje o poszczególnych filiach i działaniach Biblioteki Kraków można znaleźć tutaj.

biblioteka kraków - otwarcie filii

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-20
Data aktualizacji: 2022-01-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź