Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie, sprawdź co się będzie działo

W czasie ferii dzieci w Krakowie się nie nudzą! Dorośli również nie mogą narzekać, ponieważ weekend zapowiada się bardzo ciekawie. Zresztą wystarczy spojrzeć przez okno, aby nabrać ochoty na sanki, biegówki lub lodowisko! Sprawdź, jakie kulturalne i sportowe atrakcje czekają na ciebie w Krakowie.

Fot. Bogusław Świerzowski/Krakow.pl

Tydzień filmu niemieckiego w Kinie Pod Baranami

21 stycznia w Kinie Pod Baranami rozpoczął się Tydzień Filmu Niemieckiego. W programie siedem różnorodnych tytułów, które opowiadają o trudnej historii Niemiec, wielokulturowości, rolach społecznych oraz o Berlinie - niezwykłej metropolii o niepowtarzalnej atmosferze. Repertuar znajdziesz tutaj.

Zimowy Kraków

Gdzie na lodowisko?

  • Lodowisko NCK, al. Jana Pawła II 232
  • TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7
  • Lodowisko Cracovii, ul. Siedleckiego 7
  • Lodowisko Ice Park Kraków, park im. Jordana przy ul. Reymonta
  • Lodowisko na placu Nowaka-Jeziorańskiego
  • Lodowisko Daisy, ul. Morelowa 26a
  • Lodowisko Origo Kraków, Miasteczko AGH – korty tenisowe, ul. Rostafińskiego

Gdzie na sanki?

Co zimą przynosi frajdę dzieciom? Oczywiście, że śnieg! A jeśli tylko mogą wybrać się na sanki, od razu stają się szczęśliwsze. Poznajcie mapę górek saneczkowych w Krakowie przygotowaną przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Link do mapy tutaj.

Zwiedzamy miasto z „Przyjacielem Krakowa”

Koło Grodzkie PTTK zaprasza na kolejne spacery z przewodnikami w ramach 50. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Aby wziąć udział w spacerze, wystarczy zgłosić się na wskazane miejsce zbiórki. Udział jest bezpłatny. Więcej informacji tutaj.

Miejskie instytucje kultury zagrają razem z WOŚP

30 stycznia w całej Polsce odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasze miasto tradycyjnie włącza się w działania WOŚP. W tym roku po raz pierwszy jeden z krakowskich sztabów będzie miał siedzibę w Urzędzie Miasta Krakowa. Zanim pokażemy, co na licytację przekaże prezydent Krakowa, przybliżamy propozycje miejskich instytucji kultury przygotowane na tegoroczny finał WOŚP. Sprawdź, co możesz wylicytować tutaj.

Klinika zabawek na Wesołej

„Klinika zabawek” to organizowana przez Muzeum Zabawek wystawa o naprawianiu, przywracaniu świetności, o rozpadzie i drugim życiu. Tytułowa „klinika” nawiązuje do historii miejsca – poszpitalnej dzielnicy Wesoła, która zmienia się w nową enklawę rekreacyjno-kulturalną Krakowa. Wystawę można oglądać do 27 lutego.

Godziny otwarcia dla zwiedzających indywidualnie:

  • wtorek, środa, piątek: 17.00–19.00 (ostatnie wejście o godzinie 18.30)
  • sobota: 15.00–18.00 (ostatnie wejście o godzinie 17.30)
  • niedziela: 11.00–14.00.

Dodatkowe informacje tutaj.

„W świecie Barbie i innych lalek” – wystawa w Bibliotece Kraków

W okresie ferii Biblioteka Kraków zaprasza dzieci i dorosłych do obejrzenia unikatowej wystawy „W świecie Barbie i innych lalek”. Ekspozycja to wybór kilkudziesięciu lalek z kolekcji Kamila Buratowskiego, liczącej ponad dwa tysiące lalkarskich piękności. Wśród lalek prezentowanych na wystawie w odnowionej filii nr 48, na os. Bohaterów Września 26, są egzemplarze kolekcjonerskie. To m.in. świąteczne Barbie Holiday, czy modele inspirowane gwiazdami mody. Szczegóły na www.biblioteka.krakow.pl.

Styczeń w pałacu Potockich

W styczniowym programie pałacu Potockich szykuje się zarówno to, co znane oraz cenione, i to, co nowe, lecz wyjątkowe. Przed nami, w pałacu kultury przy Rynku Głównym 20, cały nowy rok pełen atrakcji! Program wydarzeń jest dostępny tutaj.

Magda Umer na Scenie Mistrzów Groteski

Nowy rok na Scenie Mistrzów otworzy koncert mistrzyni poezji śpiewanej – Magdy Umer. „Koncert jesienny" odbędzie się 23 stycznia, o godz. 19.00, w Teatrze Groteska.

Wygraj weekend w Gdyni!

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, a ta w Gdyni jest szczególnie magiczna. Przekonać się o tym można odwiedzając miasto „z morza i marzeń” poza sezonem. Chętni na taką wycieczkę mogą wziąć udział w kolejnym konkursie organizowanym w ramach kampanii „Odetchnij w Gdyni”. Czekają atrakcyjne nagrody! Zgłoszenia można przesyłać do 30 stycznia. 1 lutego zostaną ogłoszone wyniki. Ważne! Konkurs skierowany jest tylko do mieszkańców Krakowa. Informacje o konkursie znajdziesz tutaj.

Teatralne kolędowanie „Wokół szopki” już w niedzielę

Do końca stycznia tradycyjne szopki krakowskie będą zdobić nasze miasto. A już w niedzielę, 23 stycznia, wokół nich odbędzie się wyjątkowy spektakl teatralny. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.00. Lokalizacja zostanie podana uczestnikom e-mailowo. Rezerwacja miejsc na stronie internetowej kbfbilety.krakow.pl.

Dwudziestolecie Krakowskiego Salonu Poezji

W niedzielę, 23 stycznia, jak zawsze punktualnie o 12.00, w Starym Teatrze w Krakowie odbędzie się wyjątkowa edycja Krakowskiego Salonu Poezji. Będzie to połączenie jubileuszu dwudziestolecia działalności salonu i  jednocześnie 700. spotkanie. Więcej informacji tutaj.

Nowohuckie kolędowanie z Chórem Vox Populi

Jak co roku, Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida, zaprasza na wspólne kolędowanie z chórem Vox Populi pod dyrekcją prof. Rafała Marchewczyka. Koncert odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Ludźmierska 2 (os. Teatralne) w Krakowie, 23 stycznia o godz. 17.00.

Podczas koncertu można będzie usłyszeć i zaśpiewać kolędy znane i mniej znane, w autorskich opracowaniach dyrygenta.

Zimowisko filmowe w Agrafce

Spotkania z gośćmi i pokazy interesujących filmów czekają dzieci podczas tegorocznego zimowiska filmowego w kinie Agrafka. Wydarzenie trwa od 17 do 28 stycznia przy ul. Krowoderskiej 8. Repertuar dostępny tutaj.

Zobacz nowy neon w Hucie!

Zalew Nowohucki w Kraków to miejsce, które w ostatnich latach przeszło wiele pozytywnych zmian. Powstała tam pierwsza w mieście tężnia solankowa, pojawiły się pomosty, drewniane podesty, na których można przysiąść nad wodą. Na placu zabaw dzieci bawić mogą się aż do zmroku, ponieważ jest oświetlony. Jedną z ostatnich nowości jest neon, nawiązujący stylem do starszych nowohuckich reklam świetlnych, które tak mocno kojarzą się z historią dzielnicy.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-20
Data aktualizacji: 2022-01-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź