Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa rozpoczął serię spotkań z szefami rad dzielnic

W środę, 12 stycznia Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz rozpoczął indywidualne spotkania z przewodniczącymi dzielnic.

Fot. RMK

– Współpracujemy ponad politycznymi podziałami, a najważniejszy jest dla nas Kraków i jego mieszkańcy – mówi przewodniczący  RMK Rafał Komarewicz. Stąd powstał pomysł na organizację spotkań z przewodniczącymi rad i zarządów dzielnic, aby wsłuchać się w głos mieszkańców każdej części Krakowa.

– Już teraz dzielnice w naszym mieście odgrywają ważną rolę, ale chciałbym wzmocnić ich znaczenie. Uważam, że przedstawiciele jednostek pomocniczych mogą służyć pomocą radnym Krakowa w podejmowaniu kluczowych decyzji – podkreślił.

Mówił, że rolą przewodniczącego rady miasta ma być nie tylko pomoc dzielnicom w realizacji ich planów oraz zadań, ale przede wszystkim nadanie im większej roli we współdecydowaniu o przyszłości Krakowa.

– Po zakończeniu spotkań z przewodniczącymi dzielnic będę chciał zaproponować zmodyfikowany model współpracy na linii rada miasta – dzielnice. Mam ambitne zadanie, aby być swoistym łącznikiem pomiędzy radnymi dzielnic a prezydentem oraz urzędnikami w newralgicznych kwestiach – dodaje Rafał Komarewicz.

Zapowiada, że nie zrezygnuje z organizacji Konwentu Przewodniczących Rad i Zarządów Dzielnic. Jeszcze w tej połowie roku będzie chciał zorganizować spotkanie w sprawie planów dotyczących wprowadzenia strefy czystego transportu.

 

*na zdjęciu przewodnicząca Rady Dzielnicy XIV Czyżyny Anna Moksa oraz przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz 

pokaż metkę
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2022-01-20
Data aktualizacji: 2022-02-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź