Ekologia rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bez przyłączy gazowych wymiana palenisk nie przyspieszy

Gminy Metropolii Krakowskiej apelują do premiera o zwiększenie środków finansowych dla Polskiej Spółki Gazownictwa na budowę przyłączy gazowych do budynków mieszkalnych. Ich brak znacząco zahamuje tempo wymiany kotłów bezklasowych oraz przekreśli szansę na poprawę jakości powietrza w regionie.

Fot. pixabay.com

W odpowiedzi na informacje dotyczące braku możliwości realizacji przyłączy gazowych do końca roku 2023 r. z uwagi na brak środków przedstawiciele gmin Metropolii Krakowskiej wystosowali petycję do premiera polskiego rządu o zwiększenie środków finansowych dla PSG na budowę przyłączy gazowych do budynków mieszkalnych.

Gminy Metropolii Krakowskiej prowadzą aktywne działania na rzecz poprawy jakości powietrza m.in. poprzez realizację projektów wspierających likwidację kotłów węglowych oraz aktywne działania w celu wdrożenia zapisów uchwały antysmogowej dla województwa małopolskiego zakazującej użytkowania kotłów węglowych do 1 stycznia 2023 r.

Brak możliwości realizacji przyłączy gazowych, w znacznym stopniu obniży tempo wymiany kotłów, a co za tym idzie przekreśli szansę na poprawę jakości powietrza w Metropolii Krakowskiej.

Przeczytaj:

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-18
Data aktualizacji: 2022-01-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź