Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rusza rewitalizacja parku Bednarskiego

Zgodnie z wolą mieszkańców, rozpoczynające się prace związane z rewitalizacją parku Bednarskiego podzielone zostały na etapy – tak, aby uniknąć zamknięcia całości terenu. Park podzielony został na trzy strefy, z których dwie zostały wygrodzone.

Fot. Jan Graczyński

Park Bednarskiego to szczególne miejsce na mapie Podgórza, dlatego środkowa część parku, od strony schodów przy pl. Niepodległości, będzie dostępna dla mieszkańców. Na mapie prezentujemy również pobliskie tereny zieleni, które w trakcie prowadzonych prac mogą być alternatywą dla parku. Miastu zależy na tym, aby do połowy roku oddać pierwszy gotowy fragment i dopiero wtedy zamknąć środkową część parku.

park Bedarskiego, alternywna zieleń

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, zakres prac w parku został zmniejszony. Zmiany obejmują m.in. rezygnację z dużej sceny od strony ul. Parkowej, punktu widokowego i schodów do niego prowadzących, bramy od strony ul. Zamoyskiego. Nie będzie też ogrodzenia od strony pl. Niepodległości, bramki przy siedzibie policji. Zamykana będzie tylko brama od ul. Parkowej, tak, jak jest teraz.

 

20 stycznia odbyło się spotkanie z ekspertami AGH w sprawie zabezpieczenia ścian kamieniołomu. Wykonana ekspertyza umożliwi odpowiedzieć na pytania dotyczące bezpieczeństwa w zrewitalizowanym parku Bednarskiego. Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-17
Data aktualizacji: 2022-01-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź