Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Zimowa podróż artystyczna po Europie”

Zapraszamy do udziału w interdyscyplinarnych warsztatach dla dzieci i młodzieży mieszkającej na terenie Krakowa. Wszystkie wydarzenia zaplanowane w projekcie „Zimowa podróż artystyczna po Europie” są bezpłatne dzięki współfinansowaniu ze środków Miasta Krakowa w ramach konkursu „Zimowe wydarzenia kulturalne organizowane w Krakowie”.

Fot. materiały prasowe

Unikatowe warsztaty językowe, artystyczne i kulturalne przeznaczone dla  uczestników w wieku 7–13 lat odbędą się w dniach 24–28 stycznia. Program został starannie przygotowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Dworku Białoprądnickiego, a jego realizacja będzie możliwa dzięki współpracy z siedmioma filiami Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

Artyści, animatorzy kultury, instruktorzy różnych dziedzin sztuki i lektorzy języków obcych poprowadzą dzieci i młodzież nie tylko przez różne miejsca na mapie Europy, ale także przez tajniki sztuki, architektury, obyczajów, przyrody, języka i kulinariów naszych bliższych i dalszych europejskich sąsiadów. Spotkania będą miały także wyjątkowy charakter ze względu na udział wolontariuszy programu „Europejski Korpus Solidarności”. Szczegółowe informacje znaleźć można na profilu Stowarzyszenia Na Rzecz Dworku Białoprądnickiego na Facebooku oraz na stronach klubów kultury.

Klub Kultury Chełm

Klub Kultury Chełm zaprasza do fascynującego i uroczego państwa – Włoch. Uczestnicy poznają język włoski i będzie okazja do nauki tradycyjnych i nowoczesnych tańców włoskich.

Klub Kultury Łokietek

W Klubie Kultury Łokietek uczestnicy będą uczyć się podstawowych słówek i zwrotów w języku angielskim i chorwackim z pomocą różnorodnych środków artystycznych pod kierunkiem instruktorów i wolontariuszki Zrinki. Za każdym razem tematem warsztatów będzie inna dziedzina. Zajęcia plastyczne wprowadzą do kultury i sztuki wybranych krajów.

Klub Kultury Paleta

Dla tych, którzy marzą, aby odwiedzić jedno z największych muzeów świata – paryski Luwr, czy zobaczyć Niemcy w pigułce Klub Kultury Paleta proponuje warsztaty, podczas których uczestnicy ożywią największe dzieła sztuki, stworzą projekt własnego samochodu, poznają świat jaskiń, powędrują także śladami Pippi Pończoszanki.

Klub Kultury Mydlniki

Wolontariuszka z Grecji poprzez zabawę nie tylko poszerzy geograficzne horyzonty uczestników, zabierając ich w środku zimy do ciepłego kraju, ale poprowadzi zajęcia w języku angielskim. Doświadczeni instruktorzy i bogaty program jest gwarancją świetnej a przede wszystkim mądrej zabawy.

Klub Kultury Przegorzały

W Klubie Kultury Przegorzały królować będzie praska secesja, słowacki folklor, animacja poklatkowa i komputerowa, gry, zabawy i misz-masz językowy – oto przepis na fantastyczne ferie! Kto dołączy?

Klub Kultury Wena

Klub Kultury Wena zatrzyma się na stacji „Hiszpania” – lektorka i instruktorki zadbają o to, aby ten czas wykorzystać na wprowadzenie dzieci i młodzież w tajniki hiszpańskiej kultury i języka. Nie zabraknie również wyzwań artystycznych, inspirowanych kulturą i sztuką Hiszpanii.

Klub Kultury Wola

Warsztaty kulturalne, połączone z ciekawą wiedzą o sztuce, architekturze oraz kulinariach Hiszpanii wypełnią cały tydzień w Klubie Kultury Wola. W programie m.in codzienne warsztaty rękodzieła, plastyczne, artystyczne, taneczne oraz gry i zabawy ruchowe.

ferie w dworku białoprądnickim

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-14
Data aktualizacji: 2022-01-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź