Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ponad 90 proc. seniorów zaszczepionych

Najliczniej zaszczepioną grupą mieszkańców w Krakowie są seniorzy powyżej 70. roku życia. W tej grupie wiekowej podwójną dawkę szczepionki przyjęło ponad 100 tys. osób – to 93 proc. Na drugim miejscu nadal pozostają młodsi krakowianie od 20 do 39 lat – 81 proc.

Fot. pixabay.com

W pełni zaszczepionych jest już 68,5 proc. krakowian. To sprawia, że nasze miasto jest na pierwszym miejscu wśród najlepiej zaszczepionych gmin w Małopolsce.

Ponad 554 tysiące osób zostało zaszczepionych przeciw COVID-19 przynajmniej jedną dawką. To 71 proc. mieszkańców.

Szczepienia najmłodszych ruszyły 16 grudnia i w Krakowie cieszą się sporym zainteresowaniem rodziców. Do tej pory ponad 11 tysięcy dzieci w wieku od 5 do 11 lat przyjęło dedykowaną dawkę szczepionki. Więcej o szczepieniach dzieci pisaliśmy tutaj.

Szczepienia przeciw COVID-19 realizowane są stacjonarnie w ok. 160 punktach szczepień na terenie Krakowa, w tym w Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Wielickiej 267 oraz w TAURON Arenie Kraków. Dodajmy, że dla przyspieszenia procesu szczepień krakowian organizowane są mobilne jednostki szczepień. Aktualnie osobami uprawnionymi do skorzystania z tej formy szczepienia są osoby powyżej 50 roku życia, które z przyczyn obiektywnych mają problem w dotarciu do stacjonarnych punktów szczepień.

Dodatkowo miasto nadal realizuje usługę dowozu na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z wyżej wymienionymi schorzeniami, a także dla osób w wieku powyżej 70 roku życia, które mają trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-14
Data aktualizacji: 2022-01-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź