Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

Już po raz kolejny podczas ferii miasto we współpracy z partnerami organizuje zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Półkolonie odbywają się w dniach 17-30 stycznia, dla uczestników udział w nich jest bezpłatny.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Inicjatywa skierowana jest do dzieci i młodzieży do 24. roku życia z różnymi niepełnosprawnościami. Dla uczestników to szansa na ciekawe, pełne atrakcji zajęcia odbywając się od poniedziałku do piątku, od godzin porannych do popołudniowych, a dla ich opiekunów dodatkowe wsparcie i możliwość odpoczynku czy załatwienia różnych spraw w czasie, gdy podopiecznymi zajmuje się wykwalifikowana kadra złożona ze specjalistów. W ramach półkolonii zostaną zorganizowane zajęcia uaktywniające dzieci oraz zajęcia sportowe, gry i zabawy.

Są jeszcze wolne miejsca.

Zapisy i dodatkowe informacje można uzyskać, kontaktując się:

  • ze Stowarzyszeniem Razem dla Integracji – tel. 503 002 312
  • z Fundacją One World One Heart – tel. 516 983 170.

Zapisy trwały do 14 stycznia.

Podczas półkolonii zostaną zachowane zasady bezpieczeństwa zgodne z zaleceniami rekomendowanymi przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny dotyczącymi stanu epidemii COVID-19.

Półkolonie zimowe dla dzieci z niepełnosprawnościami, organizowane w ramach akcji „Zima w mieście”, są współfinansowane przez Gminę Miejską Kraków, dlatego udział w nich jest bezpłatny. To już trzecia edycja inicjatywy (podobna akcja organizowana jest także w trakcie wakacji). W ubiegłorocznych zimowych półkoloniach wzięło udział 258 uczestników.

Przypominamy, że informacje o ofercie miasta skierowanej do krakowian z niepełnosprawnościami można śledzić na stronie internetowej Kraków Bez Barier.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-13
Data aktualizacji: 2022-01-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź