Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Złóż wniosek o dotację branżową

1 stycznia ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji w wysokości 5 tys. złotych na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej – informuje Grodzki Urząd Pracy w Krakowie. Nabór będzie prowadzony do 15 kwietnia.

Fot. pixabay.com

Kto może ubiegać się o dotację?

  • osoby samozatrudnione, mikroprzedsiębiorcy i mali przedsiębiorcy, którzy na dzień 31 marca prowadzili działalność gospodarczą (w tym dniu działalność nie mogła być również zawieszona), działalność gospodarcza nie może być także zawieszona w dniu składania wniosku
  • przychód z działalności gospodarczej w grudniu 2021 r. był niższy co najmniej o 40 proc. niż tym samym miesiącu w roku poprzednim (2020), lub w lutym 2020 r., lub we wrześniu 2020 r., lub listopadzie 2021 r.
  • rodzaj przeważającej działalności PKD musi obejmować jeden z poniższych kodów:

tabela, dotacja branżowa

Jak sprawdzić rodzaj przeważającej działalności gospodarczej PKD?

  • w wyszukiwarce internetowej wpisujemy adres: https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx
  • w polu „NIP" wpisujemy NIP swojej działalności gospodarczej, następnie klikamy w kwadrat „Nie jestem robotem" i naciskamy zielony przycisk „szukaj"
  • pojawia się nazwa naszej firmy, w którą klikamy
  • sprawdzamy czy w polu „Przeważająca działalność gospodarcza (kod PKD)" znajduje się kod wymieniony w powyższej tabeli (jeśli tak – możemy ubiegać się o dotację).

Składanie wniosku

Przedsiębiorcy, których działalność gospodarcza ma siedzibę w Krakowie składają wniosek do Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Wnioski można składać jedynie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.praca.gov.pl

Zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami udzielania tej formy wsparcia tutaj. Pomocą w wypełnianiu wniosku jest instrukcja, która krok po kroku prowadzi przedsiębiorcę w uzupełnianiu dokumentów. Jeżeli masz już wszystkie potrzebne informacje, możesz złożyć wniosek w wersji elektronicznej. Kliknij tutaj.

Bezzwrotna pomoc

Dotacja będzie mogła mieć formę pomocy bezzwrotnej pod warunkiem wykonywania działalności gospodarczej przez 3 miesiące od dnia udzielenia wsparcia. Za datę udzielenia dotacji uznaje się dzień wypłaty środków na konto przedsiębiorcy. W przypadku zamknięcia lub zawieszenia działalności gospodarczej w okresie 3 miesięcy od dnia otrzymania dotacji konieczny będzie zwrot środków o czym poinformujemy listownie.
Jeśli w tym okresie nastąpi śmierć przedsiębiorcy, spadkobiercy nie będą zobowiązani do spłaty dotacji.

Dotacja może być udzielona przedsiębiorcy, który skorzystał już z innych form wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej, w tym również poprzedniej dotacji branżowej. Należy jednak pamiętać o tym, że nie można przeznaczyć dwóch lub więcej rodzajów pomocy ze środków publicznych na pokrycie dokładnie tych samych kosztów.

Środki mogą być wydatkowane tylko na potrzeby pokrycia bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Kontrola wydatkowania dotacji zgodnie z przeznaczeniem może być przeprowadzona w okresie 3 lat od dnia udzielenia dotacji.

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie uruchomił Centrum Obsługi Klienta. Od poniedziałku do piątku, w godz. 7.45–14.45 informacje w sprawie dotacji udzielane są pod numerami telefonów:

  • 12 68 68 023
  • 12 68 68 024
  • 12 68 68 025.
pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-11
Data aktualizacji: 2022-01-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź