Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„W świecie Barbie i innych lalek” – wystawa w Bibliotece Kraków

W okresie ferii Biblioteka Kraków zaprasza dzieci i dorosłych do obejrzenia unikatowej wystawy „W świecie Barbie i innych lalek”. Ekspozycja to wybór kilkudziesięciu lalek z kolekcji Kamila Buratowskiego, liczącej ponad dwa tysiące lalkarskich piękności.

Wystawa Barbie
Fot. materiały prasowe

Wśród lalek prezentowanych na wystawie w odnowionej filii nr 48 na os. Bohaterów Września 26, są egzemplarze kolekcjonerskie. To m.in. świąteczne Barbie Holiday, czy modele inspirowane gwiazdami mody.

Na wystawie będzie można zobaczyć lalki w różnych rozmiarach, o odmiennych kanonach urody, a także reprezentujące poszczególne zawody czy role społeczne. Dodatkowo, przedstawiona jest także seria disneyowskich księżniczek marki Hasbro – lalek, które są największą konkurencją Barbie.

 

Kamil Buratowski zbiera słynne na świecie lalki od dziesięciu lat, pierwszą z nich kupił na targu staroci na Hali Targowej w Krakowie. Ma dużą wiedzę o swojej kolekcji, dba też o wygląd każdej z zebranych lalek. Na co dzień jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes w Krakowie, we współpracy z którym Biblioteka Kraków zorganizowała wystawę.

Ekspozycja dostępna jest do 31 stycznia. Szczegóły na stronie internetowej biblioteka.krakow.pl.

Wystawa Barbie 2

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-10
Data aktualizacji: 2022-01-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź