Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zimowe zajęcia edukacyjne w Muzeum AK

Podczas ferii zimowych Muzeum Armii Krajowej zaprasza do siebie wszystkich miłośników historii i tych, którzy chcą nietypowo spędzić czas. Dla chętnych przygód i nauki przez zabawę przygotowano wyjątkowe atrakcje, które pozwolą uczestnikom poznać historię Krakowa, a także zrozumieć rolę zwierząt podczas wojny i poczuć się jak prawdziwy konspirator!

Fot. Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

We wtorki i czwartki, 20, 25 i 27 stycznia Muzeum Armii Krajowej zaprasza do siedziby przy ul. Wita Stwosza 12. W te dni odbywać się będą wyjątkowe zajęcia edukacyjne, zaplanowane z myślą o dzieciach i młodzieży w różnym wieku. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zagrania w wielkoformatową grę planszową. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych edukatorów, którzy na co dzień mają kontakt z młodymi odbiorcami, a przy tym dokładnie wiedzą, jak połączyć to, co pożyteczne z dobrą zabawą i wypoczynkiem.

We wtorek, 25 stycznia najmłodsi (dzieci w wieku 6–9 lat) zaproszeni są na warsztaty „Czworonożni żołnierze”. W ich trakcie uczestnicy poznawać będą niezwykłe historie zwierząt, walczących w różnych armiach świata. Do tego w ofertę włączono wiele ciekawych wyzwań, także plastycznych – każdy znajdzie coś dla siebie.

W czwartki, 20 i 27 stycznia muzeum zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10–16 lat. W czasie zajęć warsztatowych „Zostań asem wywiadu” uczestnicy będą poznawać zasady tajnej działalności. Na zakończenie, w części wystawy stałej muzeum odbędzie się gra terenowa, dzięki której będzie można sprawdzić się w roli konspiratora. Rozwiązywanie dopasowanych wiedzą i poziomem zadań pod presją czasu potrafi zmobilizować do działania!

Wszystkie zajęcia warsztatowe rozpoczynać się będą o godz. 10.00 i potrwają ok. 2–3 godzin. Obowiązuje limit osób, warto więc zapisać się wcześniej przez muzeum-ak.pl.

Z kolei w niedziele, 23 i 30 stycznia, podczas zajęć młodzi wkroczą na szlak dziejów Krakowa, na którego ulicach odbędzie się terenowa gra miejska. W jej trakcie uczestnicy odkrywać będą historię miasta z czasu II wojny światowej. W grze zostanie wykorzystana bezpłatna aplikacja Explainit, w której uczestnicy znajdą zakładkę „Krakowska konspiracja”.

Gra miejska przeznaczona jest dla osób w każdym wieku (młodsi mogą w nią zagrać wraz z opiekunami). Za każdym razem gra będzie zaczynać się kilkoma atrakcjami w siedzibie Muzeum AK, a następnie uczestnicy, prowadzeni przez aplikację, indywidualnie wyruszą do kilku miejsc w centrum miasta. Start o godzinie 12.00 (czas trwania 2–3 godziny). Ze względu na indywidualny charakter gry miejskiej nie obowiązują limity w zapisach.

Na wydarzenia prowadzona jest rezerwacja mailowa pod adresem: rezerwacja@muzeum-ak.pl lub telefoniczna 12 410 07 96. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wydarzenia.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-05
Data aktualizacji: 2022-01-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź