Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zimowy czas wolny spędź w teatrze

Na drugą połowę stycznia krakowskie teatry zaplanowały kalendarz wydarzeń specjalnie z myślą o młodych odbiorcach. W programach znalazły się zarówno warsztaty, jak i spektakle.

Teatr KTO po remoncie
Fot. Bartek Cieniawa/materiały Teatru KTO

Teatr Bagatela

Dla dzieci w wieku 3-13 lat zaplanowano wydarzenie „Bajki wierszem i rysunkiem”, które będzie udostępnione na profilu Bagateli w mediach społecznościowych 27 stycznia.

 

W dwa kolejne piątki, 21 i 28 stycznia, teatr zaprasza dzieci na warsztaty plastyczno-teatralne. W trakcie trwania zajęć uczestnicy zwiedzą kulisy teatru. Kolejnym etapem warsztatów będą zajęcia plastyczne prowadzone przez pedagoga plastyka. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Szczegółowe informacje tutaj.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych zaproszeni są na spektakularny i niezwykle mądry spektakl „Śmierć pięknych saren” Oty Pavela w reżyserii Jana Szurmieja, który zaprezentowany zostanie na Dużej Scenie w poniedziałek i wtorek, 25 i 26 stycznia. Więcej o spektaklu można przeczytać tutaj.

Teatr KTO

Podczas ferii zimowych w tym roku teatr zaprasza dzieci na warsztaty „Klub twórczych odkryć”, które odbywają się w każdą niedzielę, o godz. 12.00:

  • 16 stycznia – warsztaty dla dzieci w wieku 8-10 lat
  • 23 stycznia – warsztaty dla dzieci w wieku 5-7 lat
  • 30 stycznia – warsztaty dla dzieci w wieku 8-10 lat.

Liczba dostępnych miejsc na warsztatach jest ograniczona.

Teatr Groteska

W weekend, 22–23 stycznia, zostanie zaprezentowany spektakl dla dzieci „Nie płacz koziołku”. W kolejny weekend, 29–30 stycznia, młodzi widzowie będą mogli zobaczyć „Brzydkie kaczątko”.

Poza działalnością repertuarową, teatr organizuje i zaprasza na warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Warsztaty organizowane są na zamówienie szkół i placówek edukacyjnych, od poniedziałku do piątku, w godzinach przedpołudniowych.  

Czas ferii zimowych jest okresem intensywnych prac nad nowym spektaklem premierowym. Między 17–21 oraz 24–28 stycznia Groteska przygotowuje spektakl „Detektyw Pozytywka”, próby odbywają się w godzinach 10.00–14.00 i 17.00–21.00. Premiera planowana jest na piątek, 4 lutego. „Detektyw Pozytywka” to spektakl na podstawie cyklu książek Grzegorza Kasdepke, który stał się pretekstem do zorganizowania i zaproszenia młodych widzów Bagateli do udziału w konkursie z nagrodami związanym z tym tytułem. Informacje dostępne na stronie internetowej groteska.pl oraz w mediach społecznościowych teatru.

Teatr Ludowy

Podczas ferii zimowych Ludowy zaprasza na spektakl familijny „Pippi” w reż. Maćko Prusaka. Spektakl odbędzie się w niedzielę, 23 stycznia, o godz. 16.00, na Dużej Scenie, na os. Teatralnym 34.

Bohaterką spektaklu jest oczywiście kochana na całym świecie Pippilotta Wiktualia Firandella Złotomonetta Langstrumpf. Ma 9 lat i zna ją każdy. Jej mama mieszka na chmurce w niebie, a tata pływa po morzach i oceanach. Nie słynie z tego, że lubi chodzić do szkoły, ani z tego, że jest posłuszna dorosłym. Poznajcie najsilniejszą dziewczynkę świata, z torbą pełną złotych monet, z rudymi warkoczykami i tysiącem piegów. Ulubiona postać dzieci, młodzieży i dorosłych wystąpi w roztańczonym i rozśpiewanym spektaklu dla widzów od lat 3 do 103. Więcej o spektaklu można przeczytać na stronie teatru.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-05
Data aktualizacji: 2022-01-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź