Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Trwa nabór do zespołu ds. murali

Trwa nabór do rocznego, pilotażowego projektu, jakim jest działalność zespołu ds. murali. Jeśli jesteś artystą, kuratorem, badaczem, pasjonatem sztuki miejskiej, leży Ci na sercu wygląd miasta, właściwe zagospodarowanie miejskiej przestrzeni – to szukamy właśnie Ciebie! Zgłoszenia zbierane są do 31 stycznia.

Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Zespół ds. murali będzie interdyscyplinarną jednostką odpowiedzialną za opiniowanie nowych wniosków, a także gromadzenie i udostępnianie dokumentacji związanej z istniejącymi i powstającymi muralami. Ma on umożliwić wydziałom, jednostkom i instytucjom zintegrowane zarządzanie i decydowanie w kwestiach dotyczących murali, zwłaszcza przy ocenie ich kondycji.

Celem działania zespołu jest również troska o jakość przestrzeni, podniesienie atrakcyjności miejsca, ochrona strefy UNESCO i strefy buforowej w kontekście przyjętego prawa lokalnego (uchwały krajobrazowej oraz uchwał dotyczących parków kulturowych), a także promocja murali i upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie ich powstawania. Dodatkowe informacje o polityce muralowej miasta można znaleźć tutaj.

Do 31 stycznia potrwa nabór do rocznego, pilotażowego projektu, jakim jest działalność zespołu ds. murali. Zaproszenie do włączenia się w prace zespołu kierowanie jest do artystów, kuratorów, badaczy, pasjonatów sztuki miejskiej osób, którym leży na sercu wygląd miasta, właściwe zagospodarowanie miejskiej przestrzeni.

Deklaracje uczestnictwa w zespole powinny zawierać opis dotychczasowych doświadczeń i zrealizowanych projektów w zakresie tematów związanych ze sztuką w przestrzeni miejskiej oraz opis motywacji ukazujący wizję pracy w zespole. Można załączyć rekomendacje środowisk, organizacji pozarządowych lub instytucji prowadzących działalność w tym obszarze.

Decyzję o powołaniu składu zespołu podejmuje prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Członkinie i członkowie zespołu pełnią swoje funkcje społecznie, nie pobierając z tego tytułu diet, ani wynagrodzenia.

Formularz zgłoszeniowy (którego integralną częścią jest deklaracja bezstronności oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych) można przesłać na adres murale@um.krakow.pl (skan z podpisami) albo dostarczyć do sekretariatu Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ul. Wielopole 17a, 31-072 Kraków, II piętro. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia.

Dodatkowych informacji udziela Ewelina Sokalskyy z Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK: tel. 12 616 1507.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-05
Data aktualizacji: 2022-01-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź