Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Centrum Kultury Podgórza na ferie

Najmłodsi mieszkańcy Krakowa mają w czym wybierać! Ferie w mieście po prawobrzeżnej części Wisły to moc wydarzeń i zajęć edukacyjnych zarówno w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza, przy ul. Sokolskiej 13, jak i w podległych filiach.

Centrum Kultury Podgórza grafika
Fot. materiały Centrum Kultury Podgórza

Zajęcia odbywają się zgodnie z normami sanitarnymi. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w harmonogramie zajęć w związku z sytuacją epidemiczną. Informacje można śledzić na bieżąco na stronie ckpodgorza.pl oraz w mediach społecznościowych.

Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13

Zimowy Klub Juniora odbywa się w poniedziałki, środy, piątki, 21, 24, 26, 28 stycznia, w godzinach 10.00–14.00. W programie znalazły się: warsztaty artystyczne – malowanie płóciennych toreb, tworzenie mydełek, warsztaty tkackie, decoupage, zajęcia z tworzenia biżuterii, warsztaty literackie, teatralne, zajęcia muzyczno-wokalne, taneczno–gimnastyczne, kreatywne warsztaty tworzenia gier planszowych, bal karnawałowy z konkursami muzycznymi i tanecznymi, zajęcia animacyjne, jak również gry i konkursy z nagrodami.

Feryjne wycieczki zaplanowano na wtorki i czwartki, 20, 25, 27 stycznia, w godzinach 10.00–14.00. W programie znalazły się: wizyta w dziecięcym parku rozrywki GoKidz, wycieczki do Muzeum Inżynierii Miejskiej i Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK oraz wyjście do kina.

Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, ul. Zakopiańska 62

Centrum zaprasza na zimowe zajęcia edukacyjne „U królowej Kier”, od 17 do 28 stycznia, w godz. 10.00–14.00.

W programie: warsztaty artystyczne „Lustrzany świat”, zajęcia taneczne „Rakowy kadryl”, warsztaty teatralne „Komu się to śniło?”, warsztaty kulinarne „Kto ukradł ciastka?”, wyjście do kina oraz parku trampolin GOjump.

Ośrodek Ruczaj, ul. S. Rostworowskiego 13

Ośrodek Ruczaj zaprasza na Zimowy Klub Podróżnika dla dzieci w wieku 7–13 lat, we wtorki i czwartki, w godz. 8.30-17.30. Uczestnicy wezmą udział w wycieczkach autokarowych i wyjściach do muzeów Krakowa. Można także wziąć udział w zimowych zajęciach edukacyjnych dla dzieci w wieku 7–13 lat, które odbywają się w czasie ferii w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 9.00–14.00.

Dwór Czeczów, ul. ks. J. Popiełuszki 36

Dwór zaprasza na zimowe zajęcia edukacyjne „Zima w mieście” dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Zajęcia odbędą się w terminach: 21, 24, 26 i 28 stycznia, w godz. 10.00–14.00.

W programie przewidziano: zajęcia taneczne, warsztaty bajkoterapii, modelarskie, plastyczne, zajęcia muzyczne „Muzyczna gra z kompozytorami”, warsztaty robienia świec żelowych, kaligrafii, animacje oraz gry i konkursy.

Klub Iskierka, ul. Żywiecka 44

Iskierka zaprasza na zimowe spotkania inspirowane kulturą Chin. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7–12 lat. Odbywają się w poniedziałki, środy i piątki, od 17 do 28 stycznia, w godz. 10.00–14.00.

Każde spotkanie podzielone będzie na część edukacyjno-plastyczną oraz manualno-ruchową.

Klub Aleksandry, ul. Aleksandry 1

W klubie Aleksandry młodzi zaproszeni są do uczestnictwa w Feryjnym Klubie Juniora oraz zimowych zajęciach edukacyjnych. W programie znalazły się zajęcia gimnastyczne, artystyczne, chemiczne oraz wyjścia do muzeów i kin.

Zajęcia zaplanowano od poniedziałku do piątku, między 17 a 21 stycznia, w godz. 9.30–14.00.

Klub Piaskownica, ul. Łużycka 55

Korzystający z oferty Piaskownicy mają do wyboru zajęcia edukacyjne – w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 10.00–14.00. W programie znalazły się też wycieczki krajoznawcze i rekreacyjno-sportowe – te odbywają się we wtorki i czwartki.

Wszystkie zajęcia zaplanowane są na czas ferii, od 17 do 28 stycznia.

Klub Rybitwy, ul. Rybitwy 61

W ferie w klubie Rybitwy, od 17 do 28 stycznia, w godz. 9.00–14.00, młodzi mają do wyboru:

Poniedziałki, środy i piątki Zimowy Klub Juniora. W programie wycieczki do kopalni soli w Bochni, Akademii Pana Kleksa w Katowicach oraz do Niepołomic. Młodzi wybiorą się także do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz do kina i kręgielni. Uwaga, w dni wycieczek zajęcia trwają dłużej!

Na wtorki i czwartki zaplanowano zimowe zajęcia edukacyjne. W programie warsztaty indiańskie, zajęcia plastyczne, ceramiczne, taneczne, warsztaty podróżnicze, rękodzielnicze, stolarskie i sportowe oraz zajęcia animacyjne, gry i konkursy.

Klub Przewóz, ul. Łutnia 1

Od 17 do 28 stycznia klub zaprasza uczniów szkół podstawowych do twórczego i aktywnego spędzenia ferii zimowych. W programie zajęć czekają warsztaty edukacyjne oraz zajęcia animacyjne. W cyklu Zimowy Klub Juniora na uczestników czekają ciekawe wycieczki.

Zimowe zajęcia edukacyjne zaplanowano na poniedziałki, środy i piątki, 21, 24, 26 i 28 stycznia, w godz. 10.00–14.00. W programie czekają warsztaty rękodzieła artystycznego, robotyki, stolarskie, chemiczne, kulinarne, plastyczne, taneczne, gry i zabawy oraz zajęcia sportowe.

Zimowy Klub Juniora to propozycja na wtorki i czwartki, 20, 25 i 27 stycznia, w godz. 9.00–15.00. W programie: wyjście do kina Kijów, wizyta w Muzeum Fonografii w Niepołomicach, wycieczka do fabryki słodyczy CiuCiu Cukier Artist, wyjście do Nowohuckiego Centrum Kultury na Festiwal Teatrów dla Dzieci. Uwaga, dalsze wycieczki mogą potrwać dłużej.

Klub Skotniki, ul. Batalionów Chłopskich 6

W trakcie ferii klub Skotniki zaplanował dla dzieci zajęcia w godzinach 10.00–14.00. W programie znalazły się ciekawe zimowe zajęcia edukacyjne – w poniedziałki, środy, piątki. W ramach zajęć odbędą się warsztaty plastyczne, podróżnicze, żywa pracownia oraz zajęcia sportowo-ruchowe.

Zimowy Klub Juniora to zaś pomysł na feryjne wtorki i czwartki. We wtorki na dzieci czeka wyjście na Festiwal Teatrów dla Dzieci do Nowohuckiego Centrum Kultury. W czwartki zaś zaplanowano wycieczki do kina. Uwaga, w te dni zajęcia potrwają dłużej.

Na zakończenie ferii odbędzie się ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków.

Klub Soboniowice, ul. Kuryłowicza 115

Między 17 a 21 stycznia klub zaplanował zajęcia w godz. 10.00–14.00. W programie znalazł się cykl Zimowy Klub Juniora, który odbywa się w poniedziałki, środy i piątki. Zaplanowano wyjście rekreacyjne do groty solnej, wyjazd do Rabki – zabawy oraz zwiedzanie Muzeum Górali i Zbójników wraz z warsztatami malowania pamiątek regionalnych, a także zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ.

Zimowe zajęcia edukacyjne zaplanowano na wtorki i piątki. W programie: warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, kaligraficzne, majsterkowania oraz sportowo-ruchowe.

Klub Kliny, ul. bpa A. Małysiaka 1

Między 17 a 21 stycznia klub zaplanował zajęcia w godzinach 10.00–15.00. W programie znalazły się zimowe zajęcia edukacyjne, które odbędą się 19 i 21 stycznia. W ramach warsztatów „Każde dziecko jest artystą”, odbędą się zajęcia plastyczne, teatralne, filmowe, rękodzielnicze teatralne oraz literackie.

Zimowy Klub Juniora to wydarzenie zaplanowane na 20 stycznia. W programie znalazły się wycieczka na „Bajki muzyką pisane – kto czaru w krakowskich podziemiach” w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Nowohuckim Centrum Kultury oraz wyprawa do gospodarstwa „Zaczarowane wzgórze” w Czasławiu, podczas której odbędą się warsztaty ruchowe w terenie „Wytropić Panią Zimę”.

Klub Kostrze, ul. Dąbrowa 3

Zajęcia w klubie odbywać się będą między 17 a 28 stycznia, w godz. 10.00-15.00. W programie znajdziemy takie propozycje, jak warsztaty artystyczne, zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia plastyczne – quilling, gry planszowe i stolikowe, warsztaty plastyczne – kalkografia, turniej szachowy, układanie postaci z koralików pyssla, warsztaty robotyki, zajęcia plastyczne – tworzenie zabawek, zajęcia taneczno-gimnastyczne, warsztaty majsterkowania. Zaplanowano także wyjście do kina Cinema City, do teatru na spektakl dla dzieci, wycieczkę do Klockolandu oraz wizytę w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Klub Tyniec, ul. Dziewiarzy 7

Klub zaprasza na cykl zimowych zajęć edukacyjnych i Zimowego Klubu Juniora. Obywają się one w ferie, od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00–14.00, z wyjątkiem dni, w których zaplanowano wycieczki.

W programie znalazły się warsztaty artystyczne „Tęczą malowane” – aranżacja zimowej pracowni, zimowe spacery oraz zajęcia rekreacyjno-ruchowe na świeżym powietrzu. Dzieci wybiorą się też na wycieczki do Muzeum Iluzji oraz Muzeum Rynku Podziemnego. W planach także spotkania z twórczością Hansa Christiana Andersena oraz wyprawa na „Calineczkę” i „Królową Lodu” w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Nowohuckim Centrum Kultury.

Klub Wola Duchacka, ul. Malborska 98

W klubie zaplanowano zajęcia zimowe od 17 do 30 stycznia, od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00–14.00, oprócz dni, w których odbywają się wycieczki.

Zimowy Klub Juniora przypada na poniedziałki, środy i piątki. W programie znalazły się wyjścia do muzeum, na lodowisko, centrum GOjump i GoKidz oraz na wybrany spektakl w ramach Festiwalu Teatrów dla dzieci w NCK. Dzieci wyruszą też na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego i stadniny „Zaczarowane wzgórze” w Czasławiu. Zaplanowano także ognisko.

Zimowe zajęcia edukacyjne to propozycja na wtorki i czwartki. W programie warsztaty plastyczne, teatralne, taneczne, filmowe i telewizyjne.

Klub Wróblowice, ul. Niewodniczańskiego 74

Zimowe zajęcia edukacyjne we Wróblowicach odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki między 17 a 28 stycznia, w godz.10.00–14.00. W programie znalazły się gry i zabawy, warsztaty teatralne, stolarskie, kulinarne, dziennikarskie, taneczne oraz zajęcia z robotyki.

W ramach cyklu Zimowy Klub Juniora dzieci spotkają się 20, 25 i 27 stycznia, w godz. 10.00–14.00. W programie czekają: wycieczka do kręgielni „Wilga”, wyjścia do kina, parku trampolin GOjump i do gospodarstwa „Zaczarowane wzgórze” w Czasławiu.

Klub Zbydniowice, ul. Matematyków Krakowskich 102

W Zbydniowicach, w ramach Zimowego Klubu Juniora spotykamy się 20, 25 i 27 stycznia. W programie: wycieczka do GOjump, wyjście do kręgielni Pink Bowling&Club oraz wyprawy do Centrum Wspinaczkowego ReniSort i Czasławia do gospodarstwa „Zaczarowane wzgórze”.

W ramach zimowych zajęć edukacyjnych, które odbędą się 21, 24, 26 i 28 stycznia, od godz.10.00 do 14.00 czekają takie propozycje, jak gry i zabawy integracyjne, jogowa rozgrzewka na dobry tydzień, spotkania z relaksacją, Zimowa Izba Artystyczna, warsztaty kulinarne, zajęcia karate, warsztaty florystyczne, bębniarskie oraz zabawa taneczna z wodzirejem.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-05
Data aktualizacji: 2022-01-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź