Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ferie w Nowej Hucie

Nowohuckie instytucje kultury na czas zimowej przerwy od nauki zaplanowały szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych uczniów. Ferie w mieście nie muszą być nudne!

Pippi, Teatr Ludowy
Fot. Klaudyna Schubert/Teatr Ludowy

Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta

W ferie zimowe ośrodek proponuje dla dzieci w wieku szkolnym mnóstwo interesujących i multidyscyplinarnych zajęć. Zaplanowany jest wyjazd na zimowisko oraz tygodniowe turnusy półkolonii w 12 klubach podlegających Ośrodkowi Kultury Kraków – Nowa Huta.

W pierwszym tygodniu ferii, kluby Aneks i Herkules proponują wyjazd do Murzasichla, w drugim zaś stacjonarnie — kreatywne warsztaty zimowe, gry i zabawy na śniegu. Klub 303 tej zimy stawia na pobudzenie zmysłów — w programie ferii znajdziemy pokazy magii, wyjścia do Centrum Nauki i Zmysłów oraz kina. W klubie Dukat dzieciaki będą mogły wziąć udział w warsztatach literackich, instrumentalno-wokalnych lub plastycznych. Klub Krzesławice zaprasza m.in. na jazdę na wrotkach oraz warsztaty filmowe. Najwięcej ruchu czeka dzieciaki z klubem Jedność, bo w planach są zajęcia na ściance wspinaczkowej, wyjście do muzeum iluzji, gier, na paintball i do labiryntu luster. W klubie Jędruś będzie można uczestniczyć w warsztatach o zwierzętach i zjawiskach atmosferycznych. Na lodowisko, do parku trampolin i do Muzeum Archeologicznego wybiera się klub Karino, a w klubie Krzesławice warto wziąć udział w warsztatach artystycznych, ruchowych i plastycznych. W klubie Mirage dzieciaki będą mogły spróbować swoich sił w warsztatach garncarskich, pokazach chemicznych i zwiedzić TAURON Arenę. Do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz na dzień z Harrym Potterem można się wybrać do klubu Pod Kasztanami. W klubie Zakole odbędą się warsztaty cyrkowe i zabawy zapachowe, a w klubie Zgody warsztaty sensoryczno-artystyczne oraz zajęcia tworzenia strojów karnawałowych i pokaz mody. Poza tym w każdym klubie na dzieci czekają gry, zabawy ruchowe i mnóstwo śmiechu. Dodatkowo planowane są także zajęcia edukacyjne ze strażą miejską.

To tylko część przygotowanych atrakcji. Szczegółowy harmonogram znajdziemy na stronie krakownh.pl. Informacje i zapisy dostępne są w poszczególnych klubach. Ilość miejsc ograniczona.

Nowohuckie Centrum Kultury

NCK zaprasza na dwa tygodnie wypełnione atrakcjami. Festiwal Teatrów dla dzieci, ślizgawki na plenerowym lodowisku, warsztaty artystyczne – tu nie ma miejsca na nudę! NCK zaprasza dzieci i dorosłych – tych, którzy już znają proponowane przez ośrodek zajęcia i warsztaty i chcą rozwijać swoje talenty, ale też i tych, którzy dopiero chcą odkryć „co im w duszy gra”.

Festiwal Teatrów dla Dzieci 2022

Zaproszone są wszystkie dzieci – małe i duże – w niezwykły świat bajek. Będą te klasyczne, których wartość nigdy nie przemija, i te nowe, zdobywające dopiero świat sceny. Przez dwa tygodnie zimowych ferii na Scenie NCK bajkowe opowieści snuć będą aktorzy z Poznania, Kielc, Krakowa, Bielska-Białej, Będzina, Sosnowca, Rabki, Rzeszowa, Częstochowy i Gliwic. Piękne, mądre, śmieszne i rozśpiewane. Zobaczymy teatr na scenie i „od kuchni”, będą teatralne warsztaty i wystawa. Tradycyjnie, dla najmłodszych uczestników przygotowano „spektakle dla najnajów”. Ciekawostką będą przedstawienia muzyczne przygotowane we współpracy z Filharmonią Krakowską.

Lodowisko

Można już ostrzyć łyżwy i przypominać sobie podstawowe figury – piruety, skoki i atrakcyjne wywrotki. Od rana do wieczora, indywidualnie i zespołowo, na swoich lub wypożyczonych na miejscu łyżwach, przy muzyce i w miłym towarzystwie. Aż do wiosny!

Mobilne lodowisko o powierzchni 800 m2 powstało dzięki finansowemu zaangażowaniu miasta Krakowa. Zlokalizowane jest na skwerze przed budynkiem NCK, tuż obok placu Centralnego. Dzięki swojemu dogodnemu położeniu stanowi doskonały pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu dla całych rodzin. Do zimowej zabawy zaproszeni są mali (dla których przygotowano specjalne pingwinki i kaski) i duzi, początkujący i zaawansowani. Lodowisko czynne jest przez 7 dni w tygodniu – w czasie ferii zimowych, od 9.00 do 20.30.

Warsztaty, zajęcia i spotkania

NCK zaprasza na zajęcia cykliczne i warsztaty, w których można wziąć udział jednorazowo. Są to zajęcia: taneczne, plastyczne (grafika, ceramika, malarstwo), teatralne, detektywistyczne i warsztaty edukacyjne towarzyszące Festiwalowi Teatrów dla Dzieci. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Podczas ferii zimowych odbędą się także przygotowania i próby do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowohuckie Centrum Kultury jest siedzibą Sztabu WOŚP w Nowej Hucie i tradycyjnie odbywa się tutaj wielki koncert finałowy z prezentacją zespołów NCK.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Na tegoroczne ferie zimowe nowohucki ośrodek przygotował dla dzieci w wieku 7–12 lat aż kilkanaście różnorodnych propozycji warsztatowych. Każdy znajdzie coś dla siebie!

  • Nowohucka manufaktura papieru czerpanego – warsztaty historyczno-artystyczne – środa, 26 stycznia, godz. 10.00-13.00
  • Drukowanie na tkaninie – warsztaty graficzne – poniedziałek, 24 stycznia, godz. 10.00-13.00
  • Teatr tańca – warsztaty – piątek, 21 stycznia, godz. 11.30-13.00, poniedziałek, 24 stycznia, godz. 10.00-11.30
  • Teatralne czary-mary – warsztaty – piątek, 21 stycznia, godz. 10.00–11.30, poniedziałek, 24 stycznia, godz. 11.30–13.00
  • Zimowe pejzaże – warsztaty plastyczne – środa, 26 stycznia, godz. 11.30–13.00
  • Recykling – warsztaty plastyczne – piątek, 28 stycznia, godz. 11.30–13.00
  • Potęga Marzeń – warsztaty filmoterapeutyczne oraz projekcja filmu „Przygoda Nelly” w reż. Dominika Weffely – piątek, 21 stycznia, godz. 10.00–13.00
  • Sztuka charakteryzacji – warsztaty połączone z  projekcją filmu animowanego „Turu. W pogoni za sławą” w reż. Eduardo Gondella i Victora Monigote – piątek, 28 stycznia, godz. 10.00–13.00.

Więcej informacji oraz zapisy na poszczególne zajęcia dostępne na okn.edu.pl.

Teatr Ludowy

Podczas ferii zimowych Ludowy zaprasza na spektakl familijny „Pippi” w reż. Maćko Prusaka. Spektakl odbędzie się w niedzielę, 23 stycznia, o godz. 16.00, na Dużej Scenie, na os. Teatralnym 34.

Bohaterką spektaklu jest oczywiście kochana na całym świecie Pippilotta Wiktualia Firandella Złotomonetta Langstrumpf. Ma 9 lat i zna ją każdy. Jej mama mieszka na chmurce w niebie, a tata pływa po morzach i oceanach. Nie słynie z tego, że lubi chodzić do szkoły, ani z tego, że jest posłuszna dorosłym. Poznajcie najsilniejszą dziewczynkę świata, z torbą pełną złotych monet, z rudymi warkoczykami i tysiącem piegów. Ulubiona postać dzieci, młodzieży i dorosłych wystąpi w roztańczonym i rozśpiewanym spektaklu dla widzów od lat 3 do 103. Więcej o sztuce można przeczytać na stronie teatru.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-05
Data aktualizacji: 2022-01-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź