Ekologia rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Antypoślizgowe fusy z kawy

Kraków wraca do wykorzystania pomysłu sprzed roku, który był inspiracją działaniami we Lwowie. Tej zimy Zarząd Zieleni Miejskiej ponownie zgromadzi fusy z kawy. Eksperyment pozwoli zminimalizować zużycie soli do utrzymania alejek i chodników, a miejskie parki zostaną dodatkowo nawiezione naturalnym nawozem.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Obecnie Zarząd Zieleni Miejskiej szuka kawiarni, które w krótkim czasie (2–3 dni) będą w stanie zebrać ok. 60-litrowy worek fusów z kawy.

– Jeśli posiadasz małą kawiarnią lub restaurację, która nie produkuje takiej ilości fusów, poszukaj w swojej okolicy innych lokali i zbierajcie razem. Ustalcie, w którym punkcie je magazynujecie, tak, abyśmy mogli je od was odebrać – zachęca Zarząd Zieleni Miejskiej.

 

Do udziału w akcji można zgłosić się wypełniając ankietę. Należy wskazać miejsce, z którego pracownicy ZZM odbiorą fusy oraz podać osobę do kontaktu. Wszyscy zainteresowani zostaną poinformowani o rozpoczęciu zbierania fusów mailowo lub telefonicznie.

Więcej na temat wyników analizy można dowiedzieć się z zapisu konferencji „Antropogeniczne przekształcenia środowiska glebowego. Temat przewodni: zasolenie gleby”.

 

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-04
Data aktualizacji: 2022-01-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź