Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Gramy z WOŚP – do końca świata i jeden dzień dłużej

Siema! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra jubileuszowy, 30 raz. Tym razem organizatorzy za zebrane środki zakupią sprzęt dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Od wielu lat nieprzerwanie do akcji włącza się także Rada Miasta Krakowa.

Fot. RMK

Od 31 grudnia w sekretariacie Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa stoi Stacjonarna Puszka WOŚP, do której można wrzucać datki i wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem kwestować będziemy też w Internecie. Gorąco zapraszamy do składania datków do e-skarbonki. Dostępna jest tutaj: E-skarbonka WOŚP.

- Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje – piszą organizatorzy 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co m.in. zostanie kupione z zebranych środków? Angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, mikroskopy ora stoły operacyjne.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-12-31
Data aktualizacji: 2022-01-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź