Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Styczeń w pałacu Potockich

W styczniowym programie pałacu Potockich szykuje się zarówno to, co znane oraz cenione, i to, co nowe, lecz wyjątkowe. Przed nami, w pałacu kultury przy Rynku Głównym 20, cały nowy rok pełen atrakcji!

Cykl
Fot. Kamil A. Krajewski

Pałac Literatury | Pałac Spotkań | Pałac Dzieci

W ostatnią niedzielę stycznia „Literackie Chwile” odbędą się wyjątkowo nieco wcześniej, bo o godz. 10.30. Dla dzieci w wieku 5–7 lat odbędą się warsztaty „Miejsce, w którym wschodzi słońce, czyli barwna chwila w Pałacu Potockich”, podczas których zbadamy, gdzie podziało się słońce, kiedy zniknęło i jak udało się je odnaleźć. Odpowiedzi na te pytania poszukamy w książce „Odnalezione słońce”– pięknie napisanej i zilustrowanej przez czeskiego artystę Štěpána Zavřela, którego twórczość będzie nas inspirować do artystycznych eksperymentów i malarskich zabaw z plamą, barwą i fakturą.

„W(y)kluczenia”

Po świątecznej przerwie wracają wydarzenia realizowane w znanych cyklach poświęconych zróżnicowanym tematom i aktualnym wątkom. Kolejna debata antydyskryminacyjna z serii „W(y)kluczenia”– w której głośne premiery książkowe są punktem wyjścia do rozmów o sytuacji mniejszości, migracjach, ekologicznej wrażliwości, polityce troski, prawach kobiet, społecznych i ekonomicznych nierównościach – odbędzie się w pałacu w poniedziałek, 24 stycznia, o godz. 18.00. Awangardowa poezja opanuje nasze przestrzenie 25 stycznia, o godz. 18.00 w czasie wydarzenia „Wszystkie słowa na P: PERTURBACJE. Eksperyment jako przekład.” Spotkanie z Kacprem Bartczakiem, Katarzyną Bazarnik i Miłoszem Biedrzyckim, które poprowadzi Jakub Kornhauser. Natomiast premiera kolejnej książki opublikowanej pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO odbędzie się 27 stycznia, o godz. 18.00 – porozmawiamy z Urszulą Honek o powieści „Białe noce”. Spotkanie poprowadzi Monika Ochędowska.


Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 podczas spotkań realizowanych w pałacu Potockich obowiązuje noszenie maseczek. Obowiązują bezpłatne zaproszenia, dostępne na stronie KBF.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-30
Data aktualizacji: 2022-01-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź