Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Defibrylatory za wysoki poziom szczepień

Kraków zakupił dwanaście automatycznych defibrylatorów zewnętrznych w ramach konkursu „Małopolska ZAszczepiona”, który zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Fot. pixabay.com

Kraków uzyskał tytuł laureata i znalazł się na pierwszym miejscu najlepiej zaszczepionych gmin w województwie.

Wszystko to dzięki zaangażowaniu mieszkańców Krakowa w proces szczepień oraz dużej aktywności miasta w podejmowaniu działań, których celem jest przeciwdziałanie COVID-19.

Zgodnie z zasadami organizacji i przebiegu konkursu „Małopolska ZAszczepiona”, Kraków otrzymał nagrodę w postaci dotacji celowej w wysokości 50 tys. zł, które pochodzą z budżetu województwa małopolskiego. Gmina zobowiązana była przeznaczyć te środki na zadania w zakresie ochrony zdrowia.

Dwanaście nowych defibrylatorów zewnętrznych zostanie włączonych do obecnie rozwijanej krakowskiej sieci AED. Jest elementem programu polityki zdrowotnej pn. „Program powszechnego dostępu do defibrylacji z elementami nauki pierwszej pomocy w Gminie Miejskiej Kraków”.

Defibrylatory zostaną rozmieszczone w miejscach publicznych w lokalizacjach wyznaczonych na podstawie rozeznanych potrzeb i będą ogólnodostępne dla mieszkańców.

Przypomnijmy, że w Krakowie jest już 70 proc. osób zaszczepionych przynajmniej jedną dawką. Podwójną dawkę szczepionki przyjęło już blisko 67 proc. krakowian.

 

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-30
Data aktualizacji: 2022-01-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź