Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Sylwestrowy Wieczór Filmowy w Kinie Pod Baranami

Kino Pod Baranami zaprasza do swoich sal kinowych przy Rynku Głównym i w Małopolskim Ogrodzie Sztuki na Sylwestrowy Wieczór Filmowy. Widzowie, którzy zechcą spędzić ostatnie godziny 2021 roku w kinie, mogą wybierać spośród dwóch filmowych zestawów. Znajdą w nich: wyczekiwaną premierę, czyli nostalgiczną „Licorice Pizza” Paula Thomasa Andersona oraz - prezentowane przedpremierowo - najnowsze dzieło Pedro Almodóvara „Matki równoległe” i rozczulające, czarno-białe „C'mon C'mon” z Joaquinem Phoenixem w roli głównej.

Fot. materiały prasowe

Dzisiaj na ekrany polskich kin wejdzie „Licorice Pizza”- wypełniony kalifornijskim słońcem, młodzieńczą beztroską i radością życia najnowszy film Paula Thomasa Andersona - rozgrywająca się w latach 70. historia o dorastaniu i marzeniach. Ośmiokrotnie nominowany do Oscara reżyser w rolach głównych obsadził znakomitych debiutantów: Alanę Haim, znaną z tworzonego wraz z siostrami zespołu Haim oraz 18-letniego Coopera Hoffmanna - syna zmarłego w 2014 roku Philipa Seymoura Hoffmana, z którym Anderson wielokrotnie współpracował. Partnerują im: Bradley Cooper, Sean Penn i Tom Waits oraz… rodzice i rodzeństwo Alany.

W sylwestrowy wieczór film „Licorice Pizza” będzie można zobaczyć w zestawie z prezentowanymi na długo przed polską premierą produkcjami: „Matki równoległe” Pedro Almodóvara (premiera: 18 lutego 2022) lub „C'mon C'mon” Mike'a Millsa (premiera: 21 stycznia 2022).

„Matki równoległe” - najnowszy film kultowego hiszpańskiego reżysera to tragikomiczna i intymna opowieść o macierzyństwie, bezwarunkowej miłości i rodzinnych sekretach. Ścieżki dwóch kobiet - samotnych matek - przecinają się w niej na oddziale położniczym i pozostają ze sobą splecione. Almodóvar ponownie łączy siły ze swoją wieloletnią muzą Penélope Cruz, która została za swoją rolę wyróżniona na Festiwalu w Wenecji. Za ścieżkę dźwiękową do tego pełnego emocji i wyrazistych kolorów filmu odpowiada Alberto Iglesias, wieloletni współpracownik reżysera.

Tymczasem „C'mon C'mon”​ - ostatni film Mike'a Millsa, twórcy niezapomnianych Debiutantów, zrealizowany został w zupełnie innym kluczu - w czerni i bieli. W tej kameralnej i rozczulającej produkcji Joaquin Phoenix wciela się w postać dziennikarza radiowego, który uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i... przytulać. Za pomocą wspaniałych aktorów i bezpretensjonalnych dialogów oraz dzięki skupieniu się na dźwięku jako jednym z bohaterów filmu, reżyser stworzył uderzający naturalnością i szczerością, wnikliwy portret relacji międzyludzkich.

Na koniec wieczoru każdy widz otrzyma w prezencie buteleczkę wina musującego. Przewidywane zakończenie pokazów około godz. 23.15.Widzom anglojęzycznym polecamy Zestaw 2 (C’mon C’mon & Licorice Pizza).

Program:

  • Zestaw 1 - sala w Kinie Pod Baranami (Rynek Główny 27)

18.15 „Matki równoległe”

21.00 „Licorice Pizza”

  • Zestaw 2 - sala kinowa w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12)

18.30 „C'mon C'mon”

21.00 „Licorice Pizza”

Więcej informacji tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-23
Data aktualizacji: 2021-12-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź