Ekologia rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Kino za baterie” znów działa!

Ruszyła nowa edycja programu edukacyjnego „Kino za baterie”, który jest skierowany do krakowskich szkół. Uczniowie w zamian za zbiórkę baterii mogą bezpłatnie obejrzeć wybrany przez siebie film w jednym z kin biorących udział w akcji. W minionej edycji, w ramach programu, wydano ponad 94 tys. biletów.

Kino za baterie
Fot. MPO Kraków

Celem programu „Kino za baterie”, organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie właściwego postępowania ze zużytymi bateriami, które są niebezpieczne dla środowiska i nie mogą być wyrzucane razem z innymi odpadami. Nagrodami za baterie uzbierane w ramach programu są bilety do krakowskich kin. Na jeden bilet do kina trzeba uzbierać 2 kilogramy baterii.

Do programu mogą zgłaszać się szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, które mają siedzibę na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz uczestnictwa, który należy wydrukować uzupełnić i przesłać na adres: edukacja@mpo.krakow.pl.

Dyrektor zgłaszanej szkoły wyznacza koordynatora, który jest odpowiedzialny za jej uczestnictwo w programie. Placówka otrzymuje oznakowany plastikowy pojemnik do prowadzenia zbiórki baterii oraz plakat edukacyjny zachęcający do udziału w akcji.

Do pojemnika można wrzucać tylko nieuszkodzone baterie, nie większe niż R20. Baterie są odbierane przez specjalistyczny, oznakowany pojazd elektrobrygady.

Szczegółowe informacje oraz regulamin akcji dostępne są tutaj.

Wszelkie pytania dotyczące programu należy kierować mailowo na adres: edukacja@mpo.krakow.pl lub telefonicznie: 12 646 22 92, 12 646 22 94 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00–15.00).

pokaż metkę
Autor: Dagmara Chylewska-Olech
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-22
Data aktualizacji: 2022-01-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź