Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Żywa szopka w krakowskim ogrodzie zoologicznym

W ubiegłym roku zainteresowanie żywą szopką w krakowskim zoo było ogromne. Akcja odbywa się także w tym roku – od 25 do 27 grudnia, w godzinach od 12.00 do 14.00.

Żywa szopka zoo
Fot. materiały prasowe

Razem ze Świętą Rodziną czekać będą kozy waliserskie, osiołek i wszystkie pozostałe zwierzęta minizoo, gdzie żywa szopka będzie umiejscowiona. Czeka powiększone stado alpak, lamy, kozy karłowate, owce, kucyki, wikunia i mundżaki chińskie. Można też podglądać silki gołoszyjki, perliczki, feniksy i bażanty eliota. W minizoo będzie czekać przygotowana marchewka, którą nakarmimy zwierzęta.

Wyjątkową atmosferę świąt pomogą stworzyć udekorowane choinki i kolędy, których będzie można posłuchać, a kto będzie miał ochotę – nawet zaśpiewać.

Oprócz żywej szopki w czasie świąt na terenie zoo zobaczymy jedną z 33 szopek krakowskich eksponowanych w przestrzeni miejskiej w ramach projektu „Wokół szopki”. Koniecznie trzeba zajrzeć zatem do żyrafiarni, gdzie znajduje się ta piękna, barwna, kunsztowna tradycyjna krakowska szopka. W zoo można ją oglądać do końca stycznia.

Do krakowskiego zoo dojedziemy miejską komunikacją. Autobus linii nr 134 kursuje bez ograniczeń.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-20
Data aktualizacji: 2021-12-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź