Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Mamy budżet na 2022 rok, czyli podsumowanie sesji RMK

Przyjęty budżet na 2022 r. oraz Wieloletnia Prognoza Miasta Krakowa – to najważniejsze uchwały podjęte podczas 75., ostatniej w tym roku sesji RMK.

Fot. RMK

Sesja trwała prawie 10 godzin, radni przyjęli 41 uchwał, a 13 procedowali podczas pierwszych czytań. Rada przyjęła uchwałę autorstwa grupy radnych w sprawie wyrażenia zgody na otrzymywanie przez publiczne i niepubliczne przedszkola, publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, w których zorganizowano oddział przedszkolny oraz publiczne i niepubliczne inne formy wychowania przedszkolnego, prowadzone na terenie Gminy Miejskiej Kraków przez osoby fizyczne lub osoby
prawne, dotacji w wysokości wyższej niż określona w ustawie o finansowaniu zadań oświatowych.

Podjęta została także uchwała w sprawie ustanowienia użytku ekologicznego „Łąki na Klinach”. Był to projekt uchwały Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska RMK.

Radni przyjęli Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022 oraz program polityki zdrowotnej pn. „Dzienny Dom Opieki Medycznej w Gminie Miejskiej Kraków”. Podjęta też została przez radnych uchwała w sprawie przyjęcia „Programu Rozwoju Sportu w Krakowie na lata 2021-2025” – według projektu Komisji Sportu i Kultury Fizycznej. Radni zadecydowali też o przeprowadzeniu konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania i funkcji budynku pawilonu „Jordanówka” na terenie Parku Jordana przy Al. 3 Maja 11 – według projektu Komisji Dialogu Obywatelskiego.

Radni zadecydowali także o nazwie ulicy na Prądniku Czerwonym. Projekt uchwały w sprawie nazwania ulicy imieniem Marcina Wencla, przedsiębiorcy i filantropa złożył Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec.

Podsumowanie obrad

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-12-16
Data aktualizacji: 2021-12-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź