Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Plan dla obszaru „Balice II” już do wglądu

Miejscy planiści zapraszają dziś o godz. 16.00 do dyskusji nad projektem planu dla obszaru „Balice II”. To kolejny teren w pobliżu lotniska, który będzie objęty miejscowym planem zagospodarowania. Zajmuje on przestrzeń pomiędzy ulicami Powstania Styczniowego i Olszanicką oraz autostradą A4, czyli tzw. IV obwodnicą Krakowa.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Celem tego planu jest stworzenie warunków do uruchomienia nowych terenów inwestycyjnych, w obszarze strategicznym o funkcji usług metropolitarnych, jak również zapewnienie rezerwy terenowej pod budowę nowych dróg.

Debata dostępna będzie również w formie online.

Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko udostępniony będzie do 28 grudnia, zarówno w Biuletynie Informacji Publicznej, jak również bezpośrednio w Wydziale Planowania Przestrzennego przy ul. Mogilskiej 41, w godz. od 8.00 do 15.00.

Na wizytę można umówić się mailowo pod adresem: bp.umk@um.krakow.pl lub telefonicznie pod nr tel. 12 616 85 26, 12 616 85 42.

Do 11 stycznia planiści czekają także na uwagi do tego planu. Uwagi można przesłać zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.

O tym, w jaki sposób zgłosić swój wniosek można przeczytać na stronie.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-08
Data aktualizacji: 2021-12-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź