Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
  Komunikat archiwalny

  Odwiedź #swiatecznykrakow

  Już niedługo zasiądziemy do wigilijnego stołu. Kraków również rozpoczyna przygotowania do tego jedynego dnia w roku, tym razem także w mediach społecznościowych. Pod hasłem #swiatecznykrakow w popularnych kanałach social media gromadzone będą propozycje krakowskiej branży gastronomicznej na ten wyjątkowy czas.

  #SwiatecznyKrakow 3:4
  Fot. materiały UMK

  Ostatnie tygodnie roku to okres, gdy w Krakowie odbywa się szereg wydarzeń, które przyciągają zarówno rzesze turystów, jak i mieszkańców. Jarmark bożonarodzeniowy, uroczyste zapalenie choinki na Rynku Głównym, konkurs szopek krakowskich – to tylko niektóre z atrakcji, które co roku są prawdziwym magnesem, zachęcającym do odwiedzin centrum Krakowa.

  Przepięknie udekorowany i rozświetlony Kraków to wyjątkowo atrakcyjne miejsce do odwiedzenia w grudniu.

  Szczególnie w tym roku, gdy iluminacje świąteczne nawiązują do motywów zawartych w arrasach królewskich z Wawelu, Kraków może się pochwalić wyjątkową atmosferą!

  Swoje przygotowania rozpoczęła także krakowska branża gastronomiczna. Pojawiła się propozycja, aby pod hasztagiem #swiatecznykrakow w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, Twitter itd.) restauratorzy zamieszczali zdjęcia i materiały wideo z przygotowań do oferty bożonarodzeniowej: karty dań czy zdjęć dekoracji świątecznych, które uchylą rąbka tajemnicy kuchennych preparacji do tego wyjątkowego czasu. W akcję włączają się również przedsiębiorcy związani z turystyką oraz wszyscy, którzy cieszą się ze świątecznej aury w Krakowie.

  Miasto Kraków zachęca, by w ten prosty i symboliczny sposób zgromadzić działania lokalnej gastronomii, hotelarzy oraz wszystkich osób związanych z miastem w jednym miejscu, dając tym samym szybki dostęp do wszystkich materiałów użytkownikom mediów społecznościowych.

  Wpiszcie hashtag #swiatecznykrakow i sprawdźcie, co na was czeka!

  pokaż metkę
  Osoba publikująca: Tomasz Róg
  Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
  Data publikacji: 2021-12-08
  Data aktualizacji: 2021-12-23
  Powrót

  Zobacz także

  Znajdź