Odwiedź Kraków rozwiń menu

Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Odwiedź #swiatecznykrakow

Już niedługo zasiądziemy do wigilijnego stołu. Kraków również rozpoczyna przygotowania do tego jedynego dnia w roku, tym razem także w mediach społecznościowych. Pod hasłem #swiatecznykrakow w popularnych kanałach social media gromadzone będą propozycje krakowskiej branży gastronomicznej na ten wyjątkowy czas.

#SwiatecznyKrakow 3:4
Fot. materiały UMK

Ostatnie tygodnie roku to okres, gdy w Krakowie odbywa się szereg wydarzeń, które przyciągają zarówno rzesze turystów, jak i mieszkańców. Jarmark bożonarodzeniowy, uroczyste zapalenie choinki na Rynku Głównym, konkurs szopek krakowskich – to tylko niektóre z atrakcji, które co roku są prawdziwym magnesem, zachęcającym do odwiedzin centrum Krakowa.

Przepięknie udekorowany i rozświetlony Kraków to wyjątkowo atrakcyjne miejsce do odwiedzenia w grudniu.

Szczególnie w tym roku, gdy iluminacje świąteczne nawiązują do motywów zawartych w arrasach królewskich z Wawelu, Kraków może się pochwalić wyjątkową atmosferą!

Swoje przygotowania rozpoczęła także krakowska branża gastronomiczna. Pojawiła się propozycja, aby pod hasztagiem #swiatecznykrakow w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, Twitter itd.) restauratorzy zamieszczali zdjęcia i materiały wideo z przygotowań do oferty bożonarodzeniowej: karty dań czy zdjęć dekoracji świątecznych, które uchylą rąbka tajemnicy kuchennych preparacji do tego wyjątkowego czasu. W akcję włączają się również przedsiębiorcy związani z turystyką oraz wszyscy, którzy cieszą się ze świątecznej aury w Krakowie.

Miasto Kraków zachęca, by w ten prosty i symboliczny sposób zgromadzić działania lokalnej gastronomii, hotelarzy oraz wszystkich osób związanych z miastem w jednym miejscu, dając tym samym szybki dostęp do wszystkich materiałów użytkownikom mediów społecznościowych.

Wpiszcie hashtag #swiatecznykrakow i sprawdźcie, co na was czeka!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-08
Data aktualizacji: 2021-12-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź