Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ekologiczny konkurs Komisji Ekologii

Radni z Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza stworzyli projekt uchwały w sprawie konkursu na zagospodarowania terenu zielonego przy samorządowych przedszkolach i szkołach podstawowych. Radni przyjęli także wniosek do Prezydenta w sprawie kontynuacji wsparcia finansowego dla działań Policji dotyczących kontroli spalin pojazdów. Przyjęli poprawkę do budżetu miasta na 2022 rok w tej sprawie.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Dotychczasowe wsparcie Miasta w zakresie finansowania dodatkowych patroli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji było bardzo pomocne i przyczyniły się do wykonania dużej liczby tych kontroli. W 2021 roku zostało wykonanych 2700 kontroli spalin pojazdów i dzięki takim działaniom można eliminować z ulic pojazdy które nie spełniają norm i zanieczyszczają powietrze. Miasto ma sukcesy w zakresie eliminacji niskiej emisji z pieców, ale może dzięki takiemu wsparciu będzie można poprawić emisję spalin z pojazdów poruszających się po ulicach Krakowa.

Radni wspólnie z dyrektorką Wydziału Edukacji – Anną Domańską, omawiali projekt uchwały dotyczący konkursu na „Ekologiczny ogród – projekt zagospodarowania terenu zielonego dla przedszkoli i szkół podstawowych”. Dzięki tego typu inicjatywie będzie można powiększyć, czy zagospodarować tereny zielone wokół szkół i przedszkoli samorządowych. - Nie jesteśmy w stanie poprawić i dotować wszystkich placówek oświatowych, bo nie ma na tyle pieniędzy, ale chodzi o pokazanie dobrych praktyk, jakie możemy zainicjować. Jeżeli pomysł się uda, to być może będzie szansa na kontynuację projektu i dofinansowanie większej ilości placówek w kolejnych latach – tłumaczyła przewodnicząca Komisji Anna Prokop-Staszecka. Konkurs objęty będzie patronatem Rady Miasta Krakowa oraz Prezydenta. W wyniku dyskusji radni zwrócili się z wnioskiem do Prezydenta o pomoc przy realizacji tej inicjatywy.

Radni pozytywnie zaopiniowali projekt budżetu miasta na 2022 rok (w merytorycznym zakresie działania Komisji) oraz projekt Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-12-03
Data aktualizacji: 2021-12-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź