Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Cavaliada – wielki finał w Krakowie!

Kraków po raz trzeci zamieni się w międzynarodową stolicę skoków przez przeszkody. Od 17 do 20 lutego 2022 r. w TAURON Arenie Kraków odbędzie się Cavaliada – międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody i Finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.

Fot. Cavaliada

Zawody przyciągną na start najlepszych zawodników z Polski i Europy. Sportowe emocje na najwyższym poziomie zapewni finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Dla zawodników, którzy walczą o punkty i awans do finału, który odbędzie się w kwietniu w Lipsku, Kraków to ostatni i najważniejszy przystanek w walce o spełnienie marzeń. To właśnie podczas Cavaliady poznamy trzech najlepszych zawodników naszej ligi, którzy zakwalifikują się do finału.

– Cavaliada w Krakowie, mimo stosunkowo krótkiej historii, już zdążyła zyskać renomę imprezy sportowej na światowym poziomie, którą stale wraz z miastem Kraków i Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie rozwijamy. Cavaliada 2021/2022 to cztery przystanki: Warszawa, Poznań, Sopot oraz Kraków. Po raz pierwszy w 11-letniej historii, uroczysty finał cyklu Cavaliada oraz finał LEC Pucharu Świata odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. Jako organizatorzy uważamy, że jest to najlepsze miejsce do tego typu imprez, dlatego cieszymy się, że mamy w tym pełne wsparcie Miasta Kraków – mówi Radosław Kulupa, dyrektor Cavaliada Tour.

– Nasze starania przyniosły efekty i mimo zwiększonych wymogów organizacyjnych związanych z sytuacją epidemiczną Cavaliada powróci do naszego miasta już na początku przyszłego roku. Dzięki znakomitej współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi i Komitetem Organizacyjnym Cavaliada Tour, po raz trzeci w TAURON Arenie Kraków rywalizować będą najlepsi zawodnicy tej części Europy, a także młodzi adepci jeździectwa. Cieszymy się, że ranga sportowa krakowskiej odsłony imprezy z edycji na edycję wzrasta, tak samo jak z roku na rok zwiększa się zainteresowanie mieszkańców naszego miasta tą dyscypliną sportu – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Cavaliada to nie tylko sport na najwyższym poziomie, ale również uwielbiane przez publiczność konkursy rozrywkowe: Potęga Skoku, Speed & Music, Venus vs. Mars, sztafeta i konkursy Cavaliada Future (dzieci na kucach). Oprócz skoków przez przeszkody kibice będą mogli podziwiać zawodników powożenia, ujeżdżenia i Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Nie zabraknie również pokazów oraz Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Najważniejsze konkursy będzie można zobaczyć telewizji, dostępna też będzie transmisja online na stronie organizatora. Bilety można kupić tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-02
Data aktualizacji: 2021-12-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź