Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trenuj w Krakowie! – trening biegowy

Już dziś – w czasie kiedy dzieci i młodzież będą trenować, w ramach „Mikołajek na sportowo” – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zaprasza dorosłych na kolejne zajęcia biegowe z cyklu „Trenuj w Krakowie!”, stanowiącego element miejskiej kampanii „Kraków w formie”.

Fot. ZIS
  • Kiedy: 5 grudnia, godz. 9.00
  • Gdzie: zbiórka przed głównym wejściem TAURON Areny Kraków
  • Co będziemy robić?

W grudniu kontynuowany będzie bieg crossowy, który doskonale buduje wytrzymałość, pomaga kształtować siłę biegową, ale również „sprawność” biegową. Nierówny teren, zmiana kierunku biegu, orientacja wzrokowo-ruchowa, to tylko niektóre bodźce towarzyszące nam podczas biegania crossu.

Kontynuowane będą też ćwiczenia sprawności ogólnej, które pozwalają poprawić koordynację ruchową, a w przełożeniu na bieg jego ekonomikę. Nie zabraknie też odcinków szybszych – jeśli pozwoli na to pogoda – aby podtrzymywać tzw. zapas prędkości.

Podobnie, jak przez cały rok, trenerzy będą przekazywać także wskazówki teoretyczne oraz podpowiadać, jak dobierać obuwie i dlaczego warto zmienić koszulkę po treningu. 

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, bez względu na poziom zaawansowania.

UWAGA! O bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg wszystkich zajęć, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zadbają trenerzy z AZS AWF Kraków Masters.

Spotkania odbywają się w każdą niedzielę, a dokładny harmonogram zajęć, lokalizację, kadrę trenerską można znaleźć w zakładce „Trenuj w Krakowie!”.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-01
Data aktualizacji: 2021-12-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź