Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego

Zakończył się największy i najbardziej popularny turniej tańca – Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego. Od kilku lat gospodarzem turnieju jest prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, a wśród widzów zasiadają goście ze świata kultury i biznesu oraz przedstawiciele krakowskiego korpusu konsularnego. Turniej odbył się po raz 48.

Fot. pexels.com

Od kilku edycji turniej ma charakter międzynarodowy, w którym uczestniczą pary i sędziowie. Jak zawsze, turniej odbył się w grudniu, jako podsumowanie tanecznego sezonu.

Turniej to też powrót do tradycji, wprowadzonej przez prof. Wieczystego i oprócz tańca towarzyskiego rozegrał się turniej w tańcach narodowych. Mogliśmy podziwiać m.in. gorącą sambę, zmysłową rumbę, żywiołowego jiva, przenieść się w świat walca angielskiego, dystyngowanego fokstrota, ognistego tanga. Ale nie zabrakło również słynnego krakowiaka, zalotnego kujawiaka, skocznego oberka i polki czy mazura z przytupem. Nowością była z kolei rywalizacja w tańcu nowoczesnym, czyli gratka dla miłośników hip hopu, salsy, bachaty oraz carrabiean czy latin show. Tak więc był to prawdziwy festiwal sportowo-taneczny, z różnorodnością stylów i zawodników. Był on też skierowany do najmłodszych i tych urodzonych nieco wcześniej, bo na parkiecie nie zabraknie również par seniorów.

Turniej również na PLAY KRAKÓW

Zmagania par można było śledzić poprzez platformę PLAY KRAKÓW.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-11-30
Data aktualizacji: 2021-12-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź