Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra z magistratem

30 stycznia 2022 r. w całym kraju odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po tym, jak krakowski sztab fundacji rozstał się z redakcją „Gazety Krakowskiej”, będzie miał swoją siedzibę w samym sercu Krakowa, przy placu Wszystkich Świętych.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

– Od lat współpracujemy z prezydentem, miastem i jego jednostkami podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jest zawsze bardzo życzliwa i dobra współpraca – mówi Piotr Błoński, odpowiedzialny za organizację krakowskiego Sztabu WOŚP przy Urzędzie Miasta Krakowa. – To było dla nas całkowicie naturalne, że szukając nowej siedziby dla sztabu, pomyśleliśmy o placu Wszystkich Świętych.

26 listopada odbyło się spotkanie prezydenta Jacka Majchrowskiego z szefem krakowskiego sztabu Piotrem Błońskim, na którym ustalono szczegóły organizacji sztabu i wielkiego finału WOŚP. Urząd Miasta nieodpłatnie udostępni budynek pałacu Wielopolskich, gdzie zostanie zlokalizowane serce krakowskiej akcji.

Tradycyjnie prezydent Jacek Majchrowski przekaże wyjątkowy przedmiot na licytację. W tamtym roku był to fragment konstrukcji krakowskiego Szkieletora wraz z certyfikatem autentyczności, za który zapłacono ponad 4,7 tys zł.

– W tym roku przedmiot będzie równie oryginalny, ale jeszcze niech przez chwilę pozostanie niespodzianką – zapowiada prezydent – Mam nadzieję, że wszystkim wolontariuszom będzie się dobrze pracowało w sztabie zlokalizowanym w magistracie, a my z ogromną przyjemnością będziemy służyć wszelką pomocą.

 

Oprócz wsparcia logistycznego instytucje kultury i jednostki UMK, jak co roku, będą przekazywać dary na aukcję, a puszki WOŚP znajdziemy w wielu miejskich placówkach.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finałowi towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczną się już na początku grudnia. W przyszłym roku fundacja będzie zbierała środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki leczenia wzroku u dzieci.

Osoby, które chciałby zostać wolontariuszami, mają dwie możliwości zgłaszania się:

  • rekrutacja online, za pomocą formularza dostępnego tutaj
  • rekrutacja w siedzibie sztabu. Zapisy stacjonarne będą odbywać się w czwartki (9, 16 grudnia) w godz. 17.30-19.00. Zapisy będą przeprowadzane w Muzeum Krakowa – pałacu Krzysztofory, przy ul. Szczepańskiej 2. Na spotkanie należy przyjść osobiście i mieć ze sobą ważny dokument tożsamości. Osoby niepełnoletnie muszą pojawić się z rodzicem/opiekunem prawnym.

Zachęcamy do śledzenia informacji o wielkim finale i włączania się w licytację.

Więcej informacji tutaj.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-11-26
Data aktualizacji: 2021-12-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź