Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Hybrydowo o projekcie budżetu na 2022 r.

74. sesja rady Miasta Krakowa odbędzie w środę 1 grudnia się w formie hybrydowej. Początek o godz. 10:00 w salach Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Fot. RMK

Radni, którzy wezmą udział w obradach stacjonarnie zajmą miejsca w: Sali Obrad RMK, sali im. Juliusza Lea, sali Kupieckiej oraz sali nr 303. Miejsca oznaczone będą imiennie. W każdej z lokalizacji będzie podgląd bieżącej sytuacji z Sali Obrad. Zabranie głosu przez radnych będzie możliwe tylko na Sali Obrad, po uprzednim przemieszczeniu się.

Radnym przedstawiona zostanie informacja Prezydenta Miasta Krakowa o realizacji inwestycji Muzeum Miejsca Pamięci KL Plaszow, po której odbędzie się dyskusja. Radni zajmą się też projektem uchwały grupy mieszkańców Krakowa w sprawie zmiany uchwały nr CX/1101/06 Rady Miasta Krakowa z 24 maja 2006 r. dotyczącej składu Komisji Medalu „Cracoviae Merenti”. Podczas pierwszego czytania będą też dyskutować o budżecie miasta Krakowa na 2022 rok oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Krakowa.

W porządku obrad znalazły się też projekty uchwał w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Piaski Wielkie” i „Mistrzejowice – Północ”, projekt uchwały autorstwa Komisji Sportu i Kultury Fizycznej w sprawie przyjęcia „Programu Rozwoju Sportu na lata 2021-2025” oraz projekt rezolucji w sprawie przygotowania referendum lokalnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2022 r.

Przypominamy, że mieszkańcy mogą zdalnie zabrać głos podczas sesji RMK. W tym celu należy przesłać zgłoszenie do Kancelarii Rady Miasta Krakowa na adres br.umk@um.krakow.pl wraz ze wskazaniem kontaktowego adresu mailowego na co najmniej dzień przed terminem sesji. Mieszkańcy powinni też określić, w którym punkcie obrad chcą zabrać głos. Na podany adres przesłany zostanie link umożliwiający – poprzez aplikację Microsoft Teams – zdalne uczestnictwo w sesji RMK oraz zabranie głosu w dyskusji.

Porządek obrad

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-11-26
Data aktualizacji: 2021-11-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź