Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Łatwiejsze przejazdy komunikacją miejską

Miasto wprowadza numerację przystanków. Takie rozwiązanie, ułatwiające poruszanie się komunikacją miejską, funkcjonuje również w innych polskich miastach, np. w Warszawie, Gdańsku czy Rzeszowie.

Fot. materiały prasowe

Co to oznacza dla pasażerów? Każdy przystanek oprócz nazwy będzie posiadał numer np. „Teatr Bagatela 01” przy ulicy Dunajewskiego, „Teatr Bagatela 02” przy ulicy Karmelickiej itp. Przypisany przystankowi numer będzie dokładnie określał lokalizację skąd odjedzie nasz tramwaj czy autobus.

Taka informacja będzie szczególnie przydatna w przypadku przystanków węzłowych, znajdujących się w centrum jak np. „Muzeum Narodowe”, „Starowiślna” czy „Rondo Mogilskie”. Wprowadzona numeracja również znacznie ułatwi korzystanie z wyszukiwarek połączeń.

Najpierw będą wymieniane nazwy na przystankach tramwajowych i autobusowych w rejonie pierwszej i drugiej obwodnicy, a następnie ciągi komunikacyjne w kierunku Bronowic Małych, Nowego Bieżanowa, Czerwonych Maków oraz wzdłuż ul. Mogilskiej, w kierunku Nowej Huty. Nowe nazwy pojawią się również na przystankach, na których zajdzie konieczność ich wymiany. Wówczas tabliczka będzie już uwzględniała nowy krój pisma oraz numer słupka.

Jeżeli sytuacja epidemiologiczna w naszym rejonie nie ulegnie pogorszeniu, do końca 2021 r. nowe nazwy z numerami zostaną umieszczone na ok. 800 przystanków.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-11-25
Data aktualizacji: 2021-12-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź