Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Działania straży miejskiej podczas pandemii

Mając na uwadze bardzo trudną sytuację związaną z dużą liczbą przypadków zakażeń koronawirusem, strażnicy miejscy prowadzą działania mające na celu ochronę zdrowia i życia mieszkańców.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Funkcjonariusze przypominają o zagrożeniach wynikających z nieprzestrzegania obostrzeń, a osoby niestosujące się do obowiązujących przepisów muszą liczyć się z możliwymi konsekwencjami, w tym z grzywnami (mandaty karne do 500 złotych).

Od początku 2021 roku strażnicy ujawnili 5947 wykroczeń. Nałożyli 2288 mandatów karnych na kwotę 158 635 złotych, skierowali  286 wniosków o ukaranie do sądu, pouczyli 3373 osoby.

Dodatkowo, w związku z informacjami od pasażerów komunikacji miejskiej, którzy zwracają uwagę na osoby podróżujące tramwajami i autobusami bez prawidłowo założonych maseczek, strażnicy, policjanci oraz inspektorzy ruchu MPK sprawdzają czy wszyscy stosują się do obowiązku zasłania ust i nosa.


Art. 116 § 1a Kodeksu wykroczeń mówi: "Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny albo karze nagany".

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-11-25
Data aktualizacji: 2021-11-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź