Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kwalifikacja wojskowa zakończona

19 listopada zakończyła się kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców Krakowa – informuje Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa. Podczas ponad trzymiesięcznych prac komisje lekarskie wydały blisko 3600 orzeczeń o zdolności do czynnej służby wojskowej.

Fot. materiały prasowe

Obowiązek stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2021 r. dotyczył głównie mężczyzn urodzonych w 2002 r. Ponadto, do kwalifikacji zostali wezwani mężczyźni urodzeni w latach 1997-2001, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej oraz kobiety urodzone w latach 1997-2002, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej.

Trzeba zaznaczyć, że 1 stycznia 2010 r. zasadnicza służba wojskowa została zawieszona. Obowiązek kwalifikacji wojskowej pozostał i jest egzekwowany.

W czasie trwania kwalifikacji osoby zainteresowane karierą zawodową w wojsku mogły od przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień w Krakowie uzyskać informacje odnośnie służby zawodowej lub służby w jednostkach Wojsk Obrony Terytorialnej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-11-24
Data aktualizacji: 2021-11-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź