Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wybrano przedstawicieli dzielnic do Rady Budżetu Obywatelskiego

Za nami kolejne posiedzenie Konwentu Przewodniczących Rad i Zarządów Dzielnic Miasta Krakowa. Radni wybrali 4 przedstawicieli dzielnic do Rady Budżetu Obywatelskiego, rozmawiali także o obchodach 30-lecia dzielnic Krakowa.

Fot. RMK

Uczestnicy konwentu dokonali wyboru nowych przedstawicieli dzielnic do Rady Budżetu Obywatelskiego po zmianie zarządzenia Prezydenta Miasta Krakowa w tej sprawie. Do tej pory w składzie Rady BO było 18 przedstawicieli dzielnic, przy czym przez pierwsze 2 lata prawo głosu w radzie mieli przedstawiciele dzielnic parzystych a w listopadzie tego roku miała nastąpić zmiana, głos w radzie BO mieli otrzymać przedstawiciele dzielnic nieparzystych. Więcej o tej sprawie można przeczytać w tekście z poprzedniego posiedzenia Konwentu. – Powinniśmy podtrzymać zasadę, by wybrać kandydatów z dzielnic nieparzystych – apelował Stanisław Moryc, Przewodniczący Dzielnicy XVIII Nowa Huta. W wyniku głosowania zdecydowano, że do Rady Budżetu Obywatelskiego dołączą: Szczęsny Filipiak z Dzielnicy VII Zwierzyniec, Małgorzata Bochenek z Dzielnicy I Stare Miasto, Marcin Smolski z Dzielnicy III Prądnik Czerwony oraz Stanisław Wilk z Dzielnicy V Krowodrza.

Przed dzielnicami jest także zwieńczenie obchodów jubileuszowego roku 30-lecia dzielnic Krakowa. Uroczysta gala, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zaplanowana została na 14 grudnia w ICE Kraków. W planach jest wręczanie medali 30-lecia odrodzonego samorządu, wykład oraz koncert.

– Konieczne będzie przestrzeganie wszystkich obostrzeń i limitów osób podczas jubileuszowej gali – mówił Dominik Jaśkowiec Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, pełniący funkcję Przewodniczącego Konwentu. Dopytywał także, czy planowana jest transmisja online wydarzenia. Bartłomiej Kocurek, dyrektor Młodzieżowego Centrum Kultury, które przygotowuje wydarzenie, zapewnił że galę będzie można obserwować na żywo.

 W ramach obchodów w przygotowaniu jest także film promocyjny o dzielnicach, który powinien trafić do szerszej publiki poprzez media społecznościowe w połowie grudnia oraz inne akcje, które mają za zadanie przybliżyć mieszkańcom wiedzę o dzielnicach. Również 14 grudnia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Trzydziestolecie Rad Dzielnic Miasta Krakowa”. Konkurs miał charakter otwarty i skierowany był do osób amatorsko zajmujących się fotografią, zarówno pełnoletnich, jak i dzieci oraz młodzieży, niezależnie od miejsca zamieszkania. Prace konkursowe można było przesyłać w czterech kategoriach: piękno i duma Dzielnicy, śladami działalności Rad Dzielnic. Dzielnica wczoraj i dziś oraz jeszcze będzie prześlicznie.

– Temat tego konkursu był trudny, uczestnikom nie było łatwo się w nim poruszać. Istotne jest, że brali w nim udział sami amatorzy. Były też młode osoby i jedna z nagród powędruje do jednej z nich – informował Przewodniczący Dzielnicy VII Zwierzyniec, Szczęsny Filipiak.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Kubowicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-11-24
Data aktualizacji: 2021-11-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź