Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miejsce Wrażliwe - świat, w którym patrzy się rękami

Już w najbliższą sobotę, 27 listopada, odbędą się warsztaty z cyklu „Miejsce wrażliwe – świat, w którym patrzy się rękami”. Projekt realizowany jest we współpracy Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” z Wydawnictwem Wrażliwe.

Fot. materiały prasowe

Warsztaty uwrażliwiające dedykowane są szczególnie dzieciom od szóstego roku życia. W jaki sposób osoba niewidoma poznaje świat? Czy jest w stanie rozpoznać kolory? Jak niewidome dzieci uczą się czytać i pisać? Podczas warsztatów przedstawimy uczestnikom sposoby funkcjonowania osób niewidomych na co dzień i zapoznamy ich z alfabetem brajla. Każde dziecko będzie mogło sprawdzić jak czyta się dotykiem – nie tylko książki, ale i inne informacje/przedmioty. Spróbujemy także dotykiem obejrzeć ilustracje i sprawdzić czas.

Miejsce wrażliwe to projekt, którego celem jest uwrażliwianie dzieci i dorosłych na drugiego człowieka i jego potrzeby, oswajanie inności i niwelowanie dystansu jaki niewiedza i lęk mogą w nas wywoływać. To nowa przestrzeń na rozmowy o otwartości i dostępności, o książkach i terapeutycznej roli literatury. Tematów nam nie zabraknie. Chcemy pokazywać świat w pełnej gamie dźwięków i palecie barw. Niepełnosprawność, tolerancja, inność, szacunek, budowanie odporności psychicznej - to tylko niektóre obszary naszych rozmów.

Będziemy się spotykać z dziećmi na warsztatach oraz z dorosłymi na webinarach, a towarzyszyć nam będzie literatura, która leczy dusze i pokazuje świat pełen różnorodności i piękna. Poruszymy zarówno tematykę niepełnosprawności, jak i szeroki kontekst psychologiczny odwołując się do biblioterapii.

  • 27 listopada, godz. 16.00, Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3
  • Prowadzenie: Natalia Kaczor
  • Czas trwania: ok. 50 min
  • Wiek: 6+
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-11-23
Data aktualizacji: 2021-11-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź