Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zakamycze – sprawdź plan zagospodarowania

Jest projekt miejscowego planu dla 230 hektarów obszaru Zakamycze, który jest częścią dzielnicy Zwierzyniec. Z uwagi na sąsiedztwo lotniska Kraków-Balice istotne było określenie zasad ukształtowania tej przestrzeni i określenie odpowiednich parametrów zabudowy.

Fot. bip.krakow.pl

W planie zostały także przewidziane możliwości rozbudowy układu komunikacyjnego, aby ułatwić szybkie i bezpieczne dotarcie do lotniska. Zakamycze to również miejsce o wysokich wartościach historycznych i przyrodniczych, dlatego w projekcie chroniona jest zabudowa jednorodzinna przed dogęszczeniem oraz przebudową zmieniającą charakter obszaru. Przewidziano także ochronę terenów zielonych, wolnych od zabudowy i tworzenie atrakcyjnych miejsc rekreacji i wypoczynku.

Mieszkańcy mogą zapoznać się z planem do 7 grudnia, kontaktując się z przedstawicielem zespołu projektowego, który dyżuruje w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 13.00 do 15.00 oraz wtorki i czwartki od 10.00 do 12.00 w Wydziale Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Mogilska 41. Spotkanie można umówić na konkretną godzinę - mailowo pod adresem: bp.umk@um.krakow.pl lub telefonicznie pod numerami: 12 616 85 26, 12 616 85 42.

Warto także wziąć udział w dyskusji, która odbędzie we wtorek, 30 listopada, o godz. 15.30 w sali Obrad UMK przy placu Wszystkich Świętych 3-4 lub w formie online poprzez platformę Cisco Webex Meetings.

Zainteresowane osoby mogą także składać uwagi do projektu planu do 23 grudnia br.

Szczegółowe informacje o projekcie planu znajdują się na stronie BIP.

Od listopada tego roku obowiązuje 227 planów miejscowych, które obejmują ponad 70 proc. powierzchni Krakowa. Na wejście w życie oczekują dwa plany, a sporządzane są 64 plany miejscowe.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-11-22
Data aktualizacji: 2021-11-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź