Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ważny głos rodziców w krakowskiej edukacji

Zaangażowanie rodziców w życie szkoły i rozwój lokalnej oświaty to dla władz Krakowa priorytet. W dużej mierze to właśnie od efektywnej współpracy między szkołą i społecznością lokalną zależy jakość nauczania i oferty edukacyjnej. Dlatego w tym roku po raz kolejny przy prezydencie Krakowa będą działać Zespoły Doradcze Rodziców.

Fot. W. Majka

Zespoły Doradcze Rodziców działają od kilku lat z inicjatywy prezydenta Krakowa, stanowiąc cenny głos opiniotwórczy środowiska rodziców. Jak mówi Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki, wspomniana współpraca bardzo dobrze sprawdziła się m.in. w sytuacjach o charakterze szczególnym, w tym w trakcie wprowadzania reformy oświaty. Ale nie tylko. – Dzięki aktywności Zespołów Doradczych pojawiło się również wiele cennych inicjatyw mających wpływ na jakość współpracy między rodzicami a szkołą, a tym samym na jakość edukacji – zaznacza Anna Korfel-Jasińska.

9 listopada w sali obrad Rady Miasta Krakowa odbyło się spotkanie inaugurujące pracę Zespołów Doradczych Rodziców w nowym roku szkolnym. Przedstawiciele rodziców, którzy będą zaangażowani w pracę zespołów, otrzymali akty nominacji. Omówiono także wiele aspektów tej współpracy i plany na kolejne miesiące. W sumie w skład zespołów wybranych zostało 18 osób reprezentujących różne typy szkół i dzielnice Krakowa.

Podczas spotkania podziękowano za pracę przedstawicielom Zespołów Doradczych Rodziców działających przy prezydencie Krakowa w latach szkolnych 2019/2020 i 2020/2021. Ze względu na pandemię COVID-19 zespoły pracowały w tych samych składach przez dwa lata szkolne z rzędu.

066jpg.jpg-Spotkanie z Zespołami Doradczymi Rodziców
W. Majka
055jpg.jpg-Spotkanie z Zespołami Doradczymi Rodziców
W. Majka
022jpg.jpg-Spotkanie z Zespołami Doradczymi Rodziców
W. Majka
066jpg.jpg-Spotkanie z Zespołami Doradczymi Rodziców
055jpg.jpg-Spotkanie z Zespołami Doradczymi Rodziców
022jpg.jpg-Spotkanie z Zespołami Doradczymi Rodziców
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-11-19
Data aktualizacji: 2021-12-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź