Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Remont torowiska do Borku Fałęckiego

Trwają prace na torowisku tramwajowym wzdłuż ul. Zakopiańskiej. W związku z robotami zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego, a także w kursowaniu autobusów i tramwajów.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Zakończone prace na ul. Zakopiańskiej, realizowane przez Trasę Łagiewnicką, umożliwiły rozpoczęcie remontu torowiska wzdłuż tej ulicy.

Zakres prac do wykonania jest spory. Roboty, jakie zaplanowano na ul. Zakopiańskiej, to m.in. wymiana torowiska na odcinkach od węzła Łagiewniki do Trasy Łagiewnickiej oraz od Trasy Łagiewnickiej do centrum Solvay – w sumie ok. 2,5 km pojedynczego toru. Dodatkowo na samej pętli Borek Fałęcki zostanie przeprowadzona wymiana sześciu zwrotnic, sieci trakcyjnej, sterowania i ogrzewania zwrotnic, a także napawanie.

Zmiany w komunikacji miejskiej:

Linie tramwajowe:

 • nr 8 – kursuje po trasie skróconej: „Bronowice Małe” – ... – ul. Wadowicka – „Łagiewniki”
 • nr 19 – kursuje po trasie skróconej: „Dworzec Towarowy” – ... – ul. Wadowicka – „Łagiewniki”
 • nr 22 – kursuje po trasie skróconej: „Kopiec Wandy” – ... – ul. Brożka – „Łagiewniki”

Linie autobusowe:

 • nr 135 – została zawieszona
 • nr 708 – została uruchomiona zastępcza linia autobusowa kursująca po trasie: „Łagiewniki” – ul. Zakopiańska – „Borek Fałęcki”
  • Linia kursuje co 5 minut w dni powszednie do ok. godz. 20.00, co 7,5 minuty w dni powszednie w godzinach wieczornych i w dni wolne (w niedziele i święta od ok. godz. 8.00) oraz co 10 minut w niedziele i święta do ok. godz. 8.00
  • Linia zatrzymuje się na przystankach:
   • „Łagiewniki” – końcowo-początkowy na pętli
   • „Łagiewniki” – przelotowy: w kierunku Borku Fałęckiego na ul. Zakopiańskiej, w kierunku pętli „Łagiewniki” na ul. Brożka
   • „Łagiewniki ZUS” – w rejonie istniejących przystanków tramwajowych
   • „Solvay” – w kierunku Borku Fałęckiego na istniejącym peronie tramwajowym, w kierunku pętli „Łagiewniki” na wysokości kina Cinema City
   • „Borek Fałęcki” – końcowo-początkowy na pętli oraz przelotowy na ul. Zakopiańskiej (tylko w kierunku pętli „Łagiewniki”)
 • nr 735 – została uruchomiona zastępcza linia autobusowa kursująca po trasie: „Podgórze SKA” – al. Powstańców Śląskich, ul. Tischnera, ul. Fredry, ul. Połomskiego, ul. Turowicza, ul. Witosa, ul. Halszki, ul. Stojałowskiego, ul. Myślenicka, ul. Merkuriusza Polskiego, ul. Chałubińskiego, ul. Szybisko (powrót: ul. Myślenicka), ul. Myślenicka, ul. Krzyżańskiego, ul. Matematyków Krakowskich – „Golkowice Pętla”
  • Linia kursuje z częstotliwością jak linia nr 135.

Zasady zachowania ważności biletów:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 8, 19 i 22 zachowują ważność na całej trasie linii nr 708. Bilety okresowe wykupione na linię nr 135 zachowują ważność na jej stałej trasie oraz na całej trasie linii nr 735.

 

Zmiany w organizacji ruchu:

Na ulicy Zakopiańskiej zostały wyznaczone buspasy – po jednym w każdym kierunku.

Na skrzyżowaniu z ul. Kościuszkowców bez zmian w organizacji ruchu. Natomiast w marcu 2022 r. zmiany mogą pojawić się na skrzyżowaniu z ul. Zbrojarzy. Zarząd Dróg Miasta Krakowa poinformuje o szczegółach w osobnym komunikacie.

Wszystkie dojazdy do posesji przechodzące przez torowisko zostaną wykonane od nowa (prefabrykowane płyty torowe). Na czas prowadzenia prac zostanie zapewniony dojazd do posesji.

Remont potrwa do końca marca 2022 r., a jego koszt to ok. 14 mln zł.

prace na torowisku do borku falęckiego

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-11-18
Data aktualizacji: 2021-12-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź